4 дни празнуват във "Владиславово“
Автор: Екип Varna24.bg 11:02 / 19.05.2011Коментари ()3635
©
Снимка Архив
Район "Владислав Варненчик" ще отбележи Деня на района 21 май (ден на светите равноапостоли Константин и Елена) с четиридневна празнична програма.

Тя започва на 21 май, събота, в 10:30 ч. с литийно шествие от храм "Свети Димитър" до местността Ментеше. Там в 11 ч. ще бъде отслужен празничен водосвет и ще има кратка програма на открита сцена. В 16 ч. в галерия "Палитра" ще бъде открита детската изложба "Децата на Владиславово рисуват", в която ще бъдат представени картините на победителите от традиционния конкурс.

В 18 ч. по булевардите "Св. Елена" и "Константин и Фружин" ще преминат в празнично дефиле на съставите, които ще участват в тържествения концерт. Неговото начало е в 19 ч. на сцената на Народно читалище "Петко Р. Славейков".

На 22 май пак в читалището, ще се проведе традиционния конкурс за красота "Мис и мистър Владиславово". Водещият Димитър Увалиев ще подложи на проверка пластичността и сценичното присъствие на участниците, за което те се готвят от седмици.

На 23 май на площадчето пред читалището ще има спортни и забавни игри за децата от района. За вечерта от 18 ч. е поканата за спектакъла «Големанов» на варненския драматичен театър "Стоян Бъчваров".

На 24 май от 19 ч. в читалището ще започне празничен концерт, посветен на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост 24 май.

Като съпътстваща проява на 20 май (петък) от 10 ч. на стадиона във "Владиславово" ще бъде даден стартът на футболния турнир за купата на кмета. В състезанието участват ученици от училищата във района в 2 възрастови групи - до V клас и от V до VІІІ клас.

Източник: Днес +



https://www.varna24.bg/novini/varna/4-dni-praznuvat-vuv-Vladislavovo-255699
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.