Няма да режат квотите за вредни емисии от индустрията в Девня
Автор: Екип Varna24.bg 16:32 / 29.05.2009Коментари ()805
Квотите за въглеродния диоксид, източник на който е девненската индустрия, няма да се намаляват. Това съобщи в Девня министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров. Заедно с външния министър Ивайло Калфин той присъства на дискусия с представители на бизнеса. По думите на Димитров вече е постигнато съгласие между него и екоминистъра Джевдет Чакъров да не се правят промени в квотите за вредни емисии от заводите в Девня. Европейският съюз вероятно ще поиска ревизия на решението, прогнозира обаче министърът на икономиката.

По повод информацията за опасен цимент той информира, че нарушения правят и турски, и български предприятия, но уточни, че до момента не е имало претенции към девненски производители. Петър Димитров изтъкна, че е договорил с финансовото министерство да се предприемат незабавни митнически проверки в отговор на всеки сигнал от завод в Девня за нарушение на правилата.

Причините да не е концесионирано пристанище Варна - Запад са субективни, изтъкна още министърът. В отговор на журналистически въпроси той уточни, че проблемът е резултат главно от бавната работа на администрацията. Представителите и на "Агрополихим", и на "Солвей Соди" обаче посочиха концесията на пристанището като критичен ключов момент за дългосрочния експорт и конкурентоспособността.

Източник: chernomore.bg



https://www.varna24.bg/novini/regionalni/Nyama-da-rezhat-kvotite-za-vredni-emisii-ot-industriyata-v-Devnya-92780
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.