Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Не всичко трябва и може да бъде слагано в сушилнята, хубаво е да четем етикетите на дрехите
Автор: Екип Varna24.bg 10:44 / 25.10.2024Коментари ()1465
©
Сушилнята е един от най-използваните уреди в едно съвременно домакинство, което разполага с такава, разбира се. А същото важи и за хората, които нямат достатъчно място за отделен уред за сушене на дрехи, и прибягват до комбинирана пералня със сушилния.

Улеснението е голямо, особено в студените месеци от годината, когато на дрехите, прострени навън, им трябват дни, за да изсъхнат. Но не всичко трябва и може да бъде слагано в сушилнята. Хубаво е да четем етикетите на дрехите, защото там е оказано дали може или не. Ето и някои от нещата, които не бива да сушим в сушилня.

Сутиени

Би било много удобно просто да пухнем сутиените в сушилнята и те да са напълно сухи след само няколко часа. Но те се водят деликатни дрехи с причина.

Топлината и въртенето в сушилнята могат да им навредят и повлияят на еластичността и формата. Всъщност стандартното простиране с провесване също може да изиграе неблагоприятна шега на сутиените. Ето защо съветите са да ги оставяме да се изсушат върху равна повърхност.

Бански

Голяма част от банските костюми на пазара са направени от спандекс заради еластичната способност на тази тъкан. Но високата температура в сушилнята може да навреди на целостта на тази деликатна тъкан.

Колкото до прането на банските, най-добре е те да се перат в студена вода, а изсъхването им да се случва по естествен начин.

Вълнени и кашмирени дрехи

В идеалния случай деликатни тъкани като вълната и кашмира трябва да се перат на ръка и след това простират върху равна повърхност, а не да висят.

Но в днешно време това би означавало прекалена загуба на време. Ето защо бихме ги хвърлили в пералнята. И това няма нищо лошо, защото повечето перални имат специални програми за пране на вълнени дрехи. Но сушенето им в сушилня е напълно противопоказно, защото това ще доведе до свиване на дрехите.

Обувки за тичане

През есента и зимата обувките, с които тичаме навън се зацапват значително по-лесно и бързо. Съхненето им пък също отнема повече време, отколкото би ни си искало. Би било грешка обаче, ако ги сложим в сушилнята. Или дори в пералнята.

Просто защото това може да доведе до свиване, изкривяване на обувките или отслабване на лепилата, използвани при създаването им, пишат от Good Housekeeping, цитирани от lifestyle.bg.


https://www.varna24.bg/novini/interesno/Ne-vsichko-tryabva-i-mozhe-da-bude-slagano-v-sushilnyata-hubavo-e-da-chetem-etiketite-na-drehite-2311611
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.