Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Пандемичният грип отново е у нас
Автор: Екип Varna24.bg 11:30 / 21.12.2015Коментари ()3315
©
"Пандемичният грип отново е у нас. Доказахме го в националната референтна лаборатория - на 17-и декември излезе положителен тест при едно дете. Пробата излиза много бързо, за около 4 часа", обясни за "Здравей, България" по Нова тв проф. Тодор Кантарджиев, директор на Центъра по заразни и паразитни болести.

По думите му в момента има повишена заболеваемост в област Враца, област Хасково. Но нямаме доказателство за много грипни вируси", добави проф. Тодор Кантарджиев.

Според него много вероятно е във Враца да се докаже другият тип вирус H3N2 (тип "Швейцария").

"Щамът "Швейцария" се развива по-бавно, но епидемията трае по-дълго. Ако епидемията от европейския щам започне по-рано - през януари, грипът ще ни държи до април. Ако започне пандемичният грип, той се развива бързо, за кратко време обхваща много болни и изчезва за месец и половина. Европейският вирус винаги е опасен за хората с хронични заболявания", коментира още проф. Кантарджиев.

По думите му, за да се предотврати заболяване от вирус H3N2, е добре да мием често ръцете си, да покриваме носа, когато някой срещу нас кашля и киха.




Още по темата: общо новини по темата: 15115
21.02.2025 »
21.02.2025 »
12.02.2025 »
11.02.2025 »
11.02.2025 »
08.02.2025 »
предишна страница [ 1/2520 ] следващата страница
https://www.varna24.bg/novini/Bylgaria/Pandemichniyat-grip-otnovo-e-u-nas-605379
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.