Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Общината се включва в еко-акция, спира за час осветлението на знакови сгради
Автор: Екип Varna24.bg 09:21 / 25.03.2009Коментари ()1244
© Impact Press Group
Община Варна ще се включи в международната кампания Часът на Земята' 2009, която ще се проведе на 28 март 2009 година. В събота от 20.30 до 21.30 часа ще бъде изключено ефектното осветление на култови за Варна места и сгради - община Варна, Археологическия музей с градинката и фонтаните пред него, Катедралния храм "Свето Успение Богородично" и градинката около него, Военноморския клуб (ДНФ), Държавния архив, Драматичния театър и филиала и градинката отпред, Варненския окръжен съд, площада и градинката зад съда, Фестивалния и конгресен център, входа на Морската градина с арките, района около морското казино, градинката със слънчевия часовник и района около обсерваторията.

Осветлението около Народната астрономическа обсерватория и планетариум «Николай Коперник» ще бъде изключено до 22.00 часа по искане на специалистите, работещи в нея. От 21.00 часа професионалисти и любители-астрономи ще запознаят учениците и жителите на Варна с интересни небесни обекти.



https://www.varna24.bg/novini/varna/Obshtinata-se-vklyuchva-v-eko-akciya-spira-za-chas-osvetlenieto-na-znakovi-sgradi-82797
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.