Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Комикс бе продаден на търг за рекордните 1,26 млн. долара
Автор: Екип Varna24.bg 13:01 / 22.11.2019Коментари ()1721
©
Рядко копие от първия брой на комикс, издаден от американския издател "Марвел" през 1936г. се продаде на търг за впечатляващата цена от 1,26 милиона долара.

Аукционът се е състоял в град Далас, щата Тексас и организатор е бил "Херитидж окшънс". Вицепрезидентът на къщата, Ед Джастър каза, че копието на практика е "дядото на всички комикси от поредицата Марвел". Първият брой на издателството, който се е запазил в отлично състояние, е струвал 10 цента при появяването си на пазара, съобщи БТА. При появяването си на пазара, първият брой е струвал 10 цента. В миналото броя е бил закупен от вестникарска будка в щата Пенсилвания.

Преди това рекорда се държеше от комикс от 1962 г., където Спайдърмен се появява за първи път. През 2011 г. е бил продаден на търг за 1,1 милиона долара. Рекордът за най-скъп комикс в историята се държи от брой на "Екшън герой" от 1938 г., където за пръв път се появява Супермен. Броят бе продаден през 2014 г. за 3,2 милиона долара.


https://www.varna24.bg/novini/interesno/Komiks-be-prodaden-na-turg-za-rekordnite-1-26-mln-dolara-915906
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.