58-годишна украинка се очаква да роди утре в Бургас

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (3)
22:09 / 23.03.2023
2509
58-годишна украинска бежанка, пристигнала у нас през септември и избира да роди втората си дъщеря у нас. Балерината Валерия Яротская избягала от войната, за да осигури спокойствие на себе си и бъдещото си дете, което ще се появи на бял свят утре в бургаска болница.

Яротская разказа за предизвикателството на 58 години да напуснеш страната си и да родиш и отгледаш сама детето си в чужда страна, предава NOVA.

Валерия пристигнала от Киев през септември. Вече знаела, че е бременна във втория месец, а войната я принудила да търси спокойствие. Тя е бивша балерина. След приключването на кариерата си и до началото на войната, работила в балетна школа, за да предаде на подрастващите таланти своите умения. В Киев оставила голямата си дъщеря - на 25 години, писателка. Второто си дете ще роди в България.

“Аз много обичам България, много обичам Черно море. Много обичам хората, с които имах щастието да се запозная - българи и не само българи", казва Яротская. 

През всичките 7 месеца у нас, 58 - годишната бежанка е била под строго лекарство наблюдение. Разказва, че се чувства прекрасно. По думите й за това, да бъдеш майка няма възраст.

“Когато вземах голямата си дъщеря от родилния дом преди 25 години, си казах, че искам второ дете. И ето, 25 години бях в очакване на второто си дете, втората си дъщеря и затова детето ми е много, много желано. Не считам, че има ранни или късни деца. Аз мисля, че всяко дете идва тогава, когато му дойде времето да види този свят и да се срещне със своята майка", допълва балерината. 

Сега е категорична, че ще даде цялата любов на дъщеря си, която трябва да се появи на бял свят утре. А името, което е избрала за нея е натоварено със символи. 

“Аз ще я нарека на скъпата си майка, която вече е покойна. Ще бъде Виктория. Като Победа. Мисля, че в края на тази година най-после моята страна ще победи в тази ужасна война", допълва Яротская.

Виж коментарите (3)

Още по темата (4647):
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
20.04.2025 Голяма американска медия прати Киев в Русия, Украйна чака извинение
19.04.2025 Недялко Йорданов: Възможно е да се стигне до световна война
Още новини от Национални новини:
Бедствено положение в Лехчево, паднали са 109 литра дъжд на квадр...
Корнелия Нинова за "Непокорна България": Ражда се различната парт...
Проф. Връбка Орбецова: Бях свидетел как Ванга върна към живота хо...
Христо Иванов: На "Да, България" не са необходими авторитетни фиг...
Президентът на КНСБ за минималната издръжка на човек: Няма и поло...
Атанас Атанасов: Ще продължим да искаме оставката на Киселова, им...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).