Адвокат Драгиев: България е единствената страна в ЕС без закон за личния фалит

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:16 / 20.12.2024
1782
"Мисля, че България е единствената страна в ЕС без закон за личния фалит или т. нар. потребителска несъстоятелност. Той се надгражда от всеки следващ парламент, но е трудно да кажем дали е добър. Все още в него има много понятия, които имат субективен или оценъчен смисъл". Това заяви адвокатът Деян Драгиев.

По думите на кредитния консултант Тихомир Тошев физическите лица не са предпазени от лоши събития в живота им. Това определяло и нуждата от подобен закон. "Кредитирането нарастна значително за последните 20 години. Случва се понякога човек да изпадне в невъзможност да си обслужва кредита", подчерта той пред NOVA NEWS. "Закон за личния фалит ще помогне да излезем по-лесно от ситуация, в която по една или друга причина сме загубили доходите си при форсмажорни обстоятелства, без да сме притискани", категоричен е Тошев .

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Психиатър: Тревожните разстройства нарастват, както и аутизмът пр...
Бизнесът търси строители и шивачи, а гимназиите предлагат рестора...
България е от страните в света със сравително висок дял на енерги...
Сиромахов: Най-зловещата щета, която комунизмът нанесе, е че пост...
Искат автоматизиран механизъм за компенсиране заради високите цен...
Премиерът разпореди МВР, НАП, АПИ и Митниците да затегнат контрол...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).