Атанас Славов: Няма да наливаме пари в кофа без дъно

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
18:55 / 08.03.2025
338
ПП-ДБ ще подкрепят бюджета в частта му за отбрана на второ четене, заяви в депутатът и бивш правосъден министър Атанас Славов. По думите му са предвидени важни модернизационни реформи, а ПП-ДБ ще настояват през следващата година да се отделят още повече средства за отбрана.

Депутатът обаче отправи критики към останалата част от план-сметката за 2025 г.

"Този бюджет трябва да ни вкара в еврозоната и по това дали ние получим решение, ще можем цялостно да го оценим. Дано този дефицит от 3% не бъде надскочен. В този бюджет всъщност реформи на са предвидени, а в съществуващите системи да налети огромни средства - пример е МВР".

ПП-ДБ няма да подкрепят текстове, които предвиждат даване на средства без реформи или "наливане на пари в кофа без дъно".

Европа става по-силна, по-единна и придобива очертанията но един федерален съюз в сферата на отбраната, коментира пред БНТ Славов по повод обявения от ЕК план за превъоръжаване.

"Реформите в средата на сигурност са наложителни. Дали са заеми или друга форма на финансиране - няма значение, защото 800 милиарда в сферата на отбраната имат голяма възвращаемост. Това са инвестиции в технологии, човешки ресурси, ново ниво на системите, които функционират в момента".

Трябва да сме в ядрото на ЕС, а не в периферията, коментира Славов и посочи, че премиерът Росен Желязков трябва да бъде подкрепен в искането си България да участва в мирните преговори за Украйна.

Пренасочването на пари от ПВУ към превъоръжаване може да стане след сложен преговорен процес, смята Атанас Славов.

"Ние сме от страната на искащите Планът за възстановяване да работи, а парите наистина да дойдат в България. Предоговаряне ще има, нека да видим ЕС акво ще предложи и да постигнем споразумение, което да е добро за страната ни".

Виж коментарите (0)

Още по темата (536):
09.03.2025 Костадин Костадинов: От "Възраждане" направихме нов бюджет, за да покажем, че имаме управленския капацитет да управляваме държавата
09.03.2025 Проф. Даниела Бобева: Не искам да бъда единствената, която харесва този бюджет, но тази агония трябва да се прекрати 
09.03.2025 Конституционалист: Задкулисно ще дърпат конците в управлението, недоверието на гражданите е все по-голямо
08.03.2025 ИПИ: Държавен капитализъм на стероиди – схемите "под черта" за наливане на пари в държавни предприятия, гарантират скандали и безстопанственост
08.03.2025 Симеон Дянков: Има смисъл в предложението на Делян Пеевски за държавни магазини в пощите
08.03.2025 Даниела Везиева за Бюджет 2025: С така направената сметка най-голямата тежест ще понесат всички работещи - и бизнес, и администрация
Още новини от Национални новини:
Карадимов: Проблемът не е кандидатурата ми за председател на КЗК,...
Възможно е търговци да вдигнат цените, след като влезем в еврозон...
Предложиха на всички, които пушат на обществени места, да бъде на...
Димитър Гърдев: Желанието на Зеленски да въвлече САЩ директно в к...
Любомир Кючуков: Европейският съюз няма единен подход по казуса "...
Атанас Зафиров с петима заместници в БСП, Борислав Гуцанов не е с...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).