Балабанов за Асен Василев: Добре подготвен атентатор, който е обичал да взривява бюджет след бюджет

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:09
316
В последните години наистина, спрямо данните, които ни се предоставят на Съвета за съвместно управление, Асен Василев е приличал на един добре подготвен атентатор, който е обичал да взривява бюджет след бюджет. Това каза депутатът от "Има такъв народ" Станислав Балабанов.

По думите му именно Василев трябва да поеме отговорност за състоянието на парите на държавата "заради допуснатото през годините". "Имахме два сценария - умерено-консервативен и амбициозен. В момента вторият е много по-рисков. Аз лично бих избрал първия, трябва да бъдем брутално откровени с обществото. Съгласихме се oбаче с варианта на Теменужка Петкова, която ни увери, че може да се справи с този трипроцентов дефицит. Около 4 млрд. лева са средствата, за които е дадена зелена светлина от МФ, но все още не са изплатени", допълни пред Нова Балабанов.

Според него тъкмо на ИТН е идеята диференцираният ДДС за ресторантьорите да отпадне. "COVID-19 отдавна премина и не е логично ставката да е 9%, трябва чрез нея да има допълнение в бюджета от няколкостотин милиона. Целта е рамката на бюджета, внесен на първо четене, на 99% да не бъде променяна на второ. Тоест мярката, свързана с ресторантьорите, ще бъде приета, както е заложена", коментира депутатът. И допълни, че в управляващото мнозинство се обсъжда повишаване акциза на алкохола. 

"Друга от мерките, която коментираме, е поставяне на GPS устройства в камионите, които да позволяват да има яснота освен за местоположението им, така и за съдържанието на товара и заплатените такси на превозното средство", обясни Балабанов. 

Той бе категоричен, че по въпроса с поисканите депутатски имунитети "никой никого не пази". "Ще се осъществява взаимен контрол чрез заместник-министрите, не са на дневен ред кадровите назначения, в момента има по-важни неща за страната. Ще дойде време и за тях, никой не пази областни управители. Службите ще правят проверки за интегритет на кандидатите за регулаторите - дали конкретният човек не е дискредитиран в обществото", заяви депутатът от ИТН.

Виж коментарите (0)

Още по темата (364):
05.02.2025 Асен Василев: ПП бихме подкрепили бюджет с 40% разходи от БВП, 3% дефицит и без драматични глупости
05.02.2025 Борисов: Подкрепям решението на Теменужка Петкова да освободи Людмила Петкова - за една година не може да не знаеш какви са финансите
05.02.2025 Ползваме данъчни облекчения при ремонт на дома
05.02.2025 Желязков: Адмирирам позицията на ПП-ДБ, че ще подкрепят бюджета
04.02.2025 Димитър Манолов: Бюджетът за 2025 година не е чак толкова продънен
04.02.2025 Проф. Дайнов: Правителството произвежда въртележка на числа и цифри в бюджета с очевидната цел пълно объркване на публиката
Още новини от Национални новини:
Рокади в НОИ, има освободени
"Възраждане" попречиха на сформирането на комисия за влиянието на...
Съобщиха страхотна новина за ваучерите за храна
Големи скандали в парламента заради Варна, Костадинов отсече: Кир...
Най-смъртоносното нападение в Швеция: 11 са убити при стрелбата в...
Законът за чуждестранните агенти отново не мина в парламента, но ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).