Борисов: Петков казваше "Тагарев е нашето знаме", сега го няма в листите - още доста имена ги няма

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
21:55 / 08.05.2024
2463
Те самите знаят какво се е случило. При преговорите за правителство няколкото ни спора бяха за Тагарев и господин Петков казваше "Това е нашето знаме Тагарев, не можем да отстъпим от него". Сега тяхното знаме го няма в листите, виждам още доста имена, които ги няма. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред симпатизанти в 23 МИР-София, предаде репортер на "Фокус". 

"Хората започват да проглеждат, че сериозните, системни партии, които имат програми, които има кой да носи отговорност в тях, могат да и трябва да управляват", категоричен бе Борисов.

Той призова симпатизантите на ГЕРБ да не правят генерални изводи за изхода на вота на 9 юни от социологическите проучвания, които се появяват в момента. Борисов смята, че политическата класа у нас трябва да се "успокои".  

"Тук е основният въпрос, който вие трябва да знаете и да разрешавате. Не искам нито да се натъжавате, нито да се радвате, нито да ставате прекалени оптимисти относно социологиите и това, което излиза в момента. Хората искат най-вече да се успокои управлението и политическата класа да седне на столовете и да върши това, за което се плаща", каза още лидерът на ГЕРБ. 

Борисов разкритикува отново финансова политика, водена в последните няколко години: "Във финансите катастрофата е голяма, парите ги няма. Даваха се пари на пенсионерите от заеми. Ще продължим да ги даваме, защото този ангажимент вееч е поет".

Виж коментарите (0)

Още по темата (870):
23.04.2025 Сметната палата за изборите миналия юни: Повече участници, по-малко пари
13.03.2025 Костадинов: КС намалява избирателната активност, за да влезе "Величие". Ако решението излезе днес, бюджетът ще се забави
28.02.2025 Проф. Киров заговори за касиране на изборите в някои секции
28.02.2025 Изборен експерт: Ще получим едни нови резултати, които ще бъдат сравнени с официалните резултати на последните избори, нищо не може да остане скрито
27.02.2025 Цеков с упрек към КС: Големият въпрос е дали "Величие" ще влезе в
парламента
27.02.2025 Константинов след решението на КС: При следващи избори – "Величие" влиза, успява да навакса 22 гласа и вкарва 10 депутати
Още новини от Национални новини:
Хиляди хора отдадоха почит на гроба на папа Франциск ден след пог...
Божидар Божанов и Ивайло Мирчев са новите лидери на "Да, България...
Новите лидери на "Да, България": Единственият път, който виждаме,...
Божидар Божанов и Ивайло Мирчев са новите лидери на "Да,България"...
Надежда Йорданова и Елисавета Белобрадова се оттеглиха от лидерск...
Бойко Борисов се срещна с Доналд Тръмп-младши


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).