Борисов подари на софийски храм камък от Йерусалим

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:38 / 07.12.2022
1375
Бойко Борисов подари на новостроящия се храм "Св. първомъченик и архидякон Стефан" в Южния парк камък от Йерусалим, дошъл в истанбулската църква в Св. Стефан.

"Не знам друг, освен нас, да е строил и ремонтирал храмове", заяви Борисов.

"В църква избягвам да говоря, но Вселенският патриарх ни покани в църквата в Истанбул. Десетки златни кръстове греят над Златния рог, възстановихме Желязната църква заедно с Ердоган. Вече я има във всички туристически брошури, хиляди я посещава. Само това да сме направили, в Истанбул да греят златни кръстове, е достатъчно", каза бившият премиер.

"Депутат от ДБ попитал дали съм се срещал с Ердоган в Истанбул. Той обаче може да провери кога сме влезли и кога сме излезли от границата. Бях специален гост на Вселенския патриарх, а бях там заради вас - заради тези, които ще целунат този камък и ще се поклонят пред мощите на светеца. Освен да са объркали Ердоган с Вселенския патриарх", отговори Борисов на Стоян Михалев, предава "Факти".

Господ да прощава и да пази и тези, които не знаят, които говорят без да мислят и които говорят, за да прикрият менталното си противоречие, допълни той.

Заедно с лидера на ГЕРБ бяха и представители на младежката организация, кметът на София Йорданка Фандъкова и председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
Първи снимки от тежкия инцидент край Кюстендил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).