Демерджиев: С 60% е намаляло допускането на нелегални мигранти у нас

Автор: Алена Соколчева
Коментари (0)
09:55 / 25.04.2023
1168
Опитите за преминаване на границата ни нарастват с над 40%, а успешното преминаване е с 60% по-малко. Това заяви на брифинг на летище "Враждебна" министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев, предаде репортер на "Фокус". Той ще отпътува за Турция със самолет "Спартан“ на българските ВВС, с който ще бъдат транспортирани 3,5 тона хуманитарна помощ за пострадалите от земетресението.

Демерджиев обяви, че главен акцент на визита му в Турция и срещата с Ердоган ще е справянето с мигрантския натиск, който тече към България. "Нашата съседка активно ни помага и това взаимодействие дава все по-добри резултати", посочи вътрешният министър.

"Комуникацията с Турция не е прекъсвала, даже смея да кажа, че сега е на изключително високо ниво, може би на най-доброто през последните години. Тя тече във всеки аспект, много е тясно и е на всяко ниво в държавата, като се започне от президентите, всеки един от колегите министри и се стигне до професионално ниво. Ние сме се заявили, като Турция периодично поставя искания в рамките на поставения механизъм за това. И отговаряме на тези искания спрямо възможностите ни, дотам докъдето ни позволява без да накърним способността на страната ни да реагира при бедствия", уточно министърът на вътрешните работи. 

Иван Демерджиев смята, че сме успели до достатъчна степен да обезпечим помощите за Турция и това се вижда и оценява.

Помощта, която страната ни ще изпрати включва палатки, 1000 спални комплекта, 2000 одеяла, електрически генератори, включително и такива, които останаха от ситуацията в Македония. 

Припомняме, че над 50 000 души загинаха при разрушителните земетресения със сила 7,6 и 7,7 на 6 февруари тази година в Югоизточна Турция, а България бе първата страна от ЕС, оказала помощ на Турция при трагедията.

Виж коментарите (0)

Още по темата (517):
23.04.2025 Обвиниха и задържаха мъж, противозаконно подпомогнал 12 чужденци да преминат в страната
10.04.2025 ГДБОП разби група за трафик на хора, предлагали и VIP-услуги на нелегални мигранти
01.04.2025 Предадоха на съд петима граждани за случая с 18-те афганистанци, които бяха намерени мъртви в камион край Локорско
10.02.2025 Митов разговаря с посланика на Австрия за справянето с незаконната
миграция 
10.02.2025 Антон Златанов: Независимо дали се представяш като "доброволец от НПО", подпомагането на нелегалната миграция в България е престъпление
30.01.2025 Вътрешните министри на страните от ЕС обсъдиха управлението на миграцията и актуалните предизвикателства за сигурността на съюза ​
Още новини от Национални новини:
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
Първи снимки от тежкия инцидент край Кюстендил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).