Депутатите обсъждат изплащането на обещетенията за останалите без ток по Нова година

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
08:20 / 19.02.2025
914
Програмата на Народното събрание предвижда като първа точка да бъде разгледан законопроектът, който урежда изплащането на обезщетения за хората, които останаха без ток около новогодишните празници в края на миналата година.

С текста се предлага обезщетенията да бъдат изплатени от енергодружествата, а средствата да бъдат осигурени чрез държавния бюджет и Фонда "Сигурност на електроенергийната система".

Около 20 хиляди останаха без електричество и правителството отпусна 2 млн. и 200 хиляди лева. Според текстовете на закона в едномесечен срок дружествата трябва да ги възстановят във Фонда, като неустойките, които дължат ЕРП-тата не отпадат, предаде БНТ.

Депутатите тази седмица продължават с попълването на регулаторните органи в държавата. Включително и попълване на квотите от НС на Прокурорската и Съдийската колегия и Инспектората към ВСС.

Виж коментарите (1)

Още по темата (204):
28.02.2025 Енергийният министър: Очакваме доставките на гориво от Фраматом за шести
блок
28.02.2025 Асен Василев: Дават се едни ниски цени от КЕВР за изкупуване на енергията, най-вече от АЕЦ "Козлодуй", и това през НЕК се прехвърля в ниски цени за бита
27.02.2025 Енергийният министър: Правителството иска да запази работните места в ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3"
23.02.2025 Този февруари е най-студеният от години, какви са сметките за отопление?
12.02.2025 Енергийният министър обяви ключови проекти, по които България работи. Ще бъдем незаобиколим енергиен фактор
07.02.2025 Контрера: Българската енергетика е на салата! Цените на електроенергията за бита и за бизнеса се вдигат, евтина електроенергия- няма
Още новини от Национални новини:
Българският премиер с думи към Украйна: Бъди смела, бъди силна
Президентът Радев: Поредното високо развято българско знаме дава ...
Потърпевш: Ако пътувате към София по АМ "Хемус", трябва да се въо...
Фалшиви сайтове на истински магазини в интернет ни точат дебитнит...
В 23 общини в България няма нито една аптека – решение има
Теодор Славев: Да не се допуска в общественото съзнание да се раз...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).