Дъжд и гръмотевици днес в някои райони на страната

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
10:37 / 13.05.2014
541
Днес в сутрешните часове над източните райони от страната все още ще има превалявания, но те бързо ще спрат, а облачността над много райони временно ще се разкъса и намалее. Вятърът ще е слаб от изток-югоизток. По-късно през деня и през нощта, главно в Западна България, ще се развие мощна купесто-дъждовна облачност и ще има валежи от дъжд, придружени от гръмотевични бури. Възможни са градушки. Максимални температури между 18° и 23°, в София около 19°.

Атмосферното налягане в сутрешните часове е средното за месец май. През деня бавно ще се понижава и ще стане по-ниско.

В планините в следобедните часове ще се развие мощна купесто-дъждовна облачност. Ще има валежи, придружени от гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от юг-югозапад и през нощта ще се усили. Максимална температура на височина 1200 метра 12°-13°, на 2000 метра около 7°.

Над Черноморието валежите още сутринта ще спрат, а облачността временно ще се разкъса и намалее, по-късно през деня отново ще се увеличи. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Дневните температури ще се понижат и максималните ще са 16°-19°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала. Температурата на морската вода е 15-16°.


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Земетресение с магнитут 3.8 близо до България
Хиляди хора отдадоха почит на гроба на папа Франциск ден след пог...
Божидар Божанов и Ивайло Мирчев са новите лидери на "Да, България...
Новите лидери на "Да, България": Единственият път, който виждаме,...
Надежда Йорданова и Елисавета Белобрадова се оттеглиха от лидерск...
Бойко Борисов се срещна с Доналд Тръмп-младши


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).