"Ел Би Булгарикум": Много високите надценки на търговските вериги е основната причина за поскъпването на млечните продукти

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (7)
21:50 / 08.02.2023
3336
Цената на млякото, сиренето и кашкавала в магазина би била поносима, ако не са изискванията на търговските вериги при доставките, твърди Николай Маринов - изпълнителен директор на "Ел Би Булгарикум" в изказване, публикувано в официалната страница на дружеството.

"Млякото, сиренето, кашкавалът и другите млечни продукти са традиционна храна за българина от дълги години. Затова и политиката на "Ел Би Булгарикум“ като единствена държавна фирма в млекопреработването винаги е била да подхожда с отговорност към клиентите и да осигурява ежедневно качествена храна на трапезата им. От месеци цените на млечните продукти наистина растат, и то главоломно и това до много голяма степен е причина да откаже българите да купуват и консумират млечни продукти. Мисля, че е крайно време да посочим основната причина за поскъпването – много високите надценки на търговските вериги."

"Според данните на колегите от търговския отдел на "Ел Би Булгарикум“ цената на млякото, сиренето и кашкавала в магазина би била поносима, ако не са изискванията на търговските вериги. След безбожните им условия за вход от 20%-30%, те си слагат още около 50% и така реалната надценка става 80%."

"Малките магазини не слагат големи надценки. Млекопроизводителите също изпитваме трудности, изкупната цена на млякото се вдигна, цените на торовете и горивата се увеличиха, но не си позволяваме рязък скок на продукцията."

"Държавата трябва да си влезе в ролята и да задейства всички механизми. И самите търговци трябва да следват стриктно принципите на реалната пазарна икономика и да не прилагат недопустими практики", завършва той своето.

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Вилис Цуров: Технологично сме в крак с времето, но административн...
Археолози разкриха един от най-старите градове на Земята
Ад на магистрала "Тракия"!
Доц. Наталия Киселова: Скандал може да стане от най-малкото. Парт...
Премиерът Желязков: Над 2% са разходите за отбрана през тази годи...
Брендо получи над 10 г. затвор за престъпления по дела в три държ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).