Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Емил Радев: Драстично променените амбиции на Европа за собствена и независима от САЩ отбрана, вероятно ще бъдат подкрепени от лидерите 
© bTV
Трябва да имаме общоевропейска позиция за Украйна. Нямаше как да помагаме иначе на войната отдавна сигурно щеше да е на границите на ЕС. И сега ние подкрепяме Киев, каза евродепутатът Емил Радев.

Според него е важно Европа да не разчита на някой за сигурността си, а да си има армия и модерно оръжие.

"Държавите членки са неподготвени, видяхме европейската отбранителна индустрия не може да се справя с реалностите на новите войни. Когато САЩ оттеглиха сателитното си наблюдение, ние нямахме с какво да го заменим. Създаващият се фонд за превъоръжаване на Европа включва до 800 милиарда евро, които да могат да мобилизира Евросъюза, за да подобри отбраната на Стария континент. 650 ще се набират от държавите членки и 150 милиарда евро ще се финансира отбранителната промишленост, за да може Европа да стане военно много по-независима и да може да разчита на себе си, Това са пари за ракети, за дронове, за противоракетен щит и така нататък. Модерно въоръжение, защото ние видяхме, че 80 години Европа разчиташе за сигурността си на САЩ, а те са ни основният търговски партньор и този в НАТО, който допринася много за Европейската сигурност“, коментира той пред bTV. 

По думите му особено много притеснение има в Прибалтийските републики.

"Те може да са следващите. Общоевропейската сигурност трябва да я гарантираме и да продължим партньорството със САЩ“, заяви евродепутатът.

Драстично променените амбиции на Европа за собствена и независима от Съединените щати отбрана вероятно ще бъдат подкрепени от лидерите на всички 27-те държави членки тази седмица.

Последните данни от 2023 година сочат, че износът на оръжие от България възлиза на 2 167 665 013 евро. Данните за 2024 г.  все още не са обобщени в официален доклад.



Още по темата: общо новини по темата: 412
06.03.2025 Българи изгониха Митрофанова със скандирания "Тук не е Москва"
06.03.2025 Зафиров от Брюксел: Единствената алтернатива пред Европа е мирът
05.03.2025 Видни обществени личности призоваха за ясна българска позиция в защита на Украйна
05.03.2025 Желязков заминава за Брюксел за среща с евролидерите
05.03.2025 Кирил Петков: България трябва да бъде в центъра на Европа, не можем да се снишаваме
05.03.2025 Кристиан Вигенин: Европейските пари за сближаване не трябва да отиват за
оръжия
предишна страница [ 1/69 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Национална баскетболна лига сезон 2024/2025
Кабинетът "Желязков"
Световна черна хроника
Великден 2025
Вторият мандат на Доналд Тръмп
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: