Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Европейският транспортен клъстер: Ще блокираме АМ "Тракия" заради абсурдните действия отстрана на АПИ за 3 март 
Автор: Екип Varna24.bg 11:12 / 27.02.2025Коментари (0)1199
©
Европейският транспортен клъстер изразява категоричното си възмущение отналожените ограничения върху тежкотоварните превозни средства от странана Агенция "Пътна инфраструктура“ (АПИ) в периода от 28-ми февруари до 3март.

Ето какво още се казва в позицията на Европейския транспортен клъстер.
  Настоящите мерки са пореден пример за пълното безхаберие къмработата и условията, в които са принудени да оперират българските имеждународните превозвачи. Ако държавата смята да блокира АМ "Хемус“ безда осигури адекватни условия за шофьорите, ние ще блокираме АМ "Тракия“в знак на протест срещу абсурдните ѝ действия!

АПИ разпорежда на стотици шофьори на камиони да изчакват в зони катопътен възел "Яна“ и района на Джурово, без осигурени санитарни условия,достъп до храна, вода или безопасни места за престой. Подобнанеадекватна организация не само нарушава трудовите права на водачите, нои създава предпоставки за рискове за тяхното здраве и безопасност.Вместо да предложи разумни и балансирани мерки, АПИ избира най-лесния,но и най-вреден вариант – просто да спре камионите. В нормалнитеевропейски страни при подобни случаи се създават временни паркинги снеобходимите удобства за водачите. В България – тях ги няма.

Транспортният сектор е гръбнакът на икономиката, но явно българскитеинституции отказват да го разберат. Това е още едно решение от страна надържавата, което е в тотален разрез със заявените от нейна страна усилияда облекчи веригата на доставки до големите хранителни вериги у нас. Ощепо-възмутително е, че това ограничение се комуникира с нас едва 24 часапреди влизането му в сила, при положение че става дума за сериознарестрикция в работен ден, която засяга хиляди транспортни фирми.

Разбираме важността на 3 март за българското общество – това е ден,който носи историческа и национална стойност. Но празнуването му нетрябва да парализира икономическите процеси в страната! Тежкотоварнияттрафик осигурява непрекъснатостта на търговията, индустрията иснабдяването. Не може едното да се случва за сметка на другото!Държавата трябва да осигури и празничната организация, и нормалнотофункциониране на транспортния сектор. Това означава не просто да сеналагат забрани, а да се предложат решения, които да позволят на всичкида си вършат работата.

Ако българските институции продължат да третират шофьорите на камионикато втора категория хора, протестът ни ще бъде безсрочен! Призовавамевсички превозвачи да се включат в демонстрациите срещу това безумие! Безтранспорт няма икономика! Без шофьори няма доставки!








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
Отношенията между САЩ и Китай
Великден 2025
Зверство срещу 18-годишно момиче
51-ото Народно събрание
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: