ГЕРБ-СДС и ДПС внасят промени в Закона за хазарта, забраняват рекламата в медиите

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
13:01 / 24.04.2024
2015
ГЕРБ-СДС и ДПС внасят промени в Закона за хазарта, забраняват рекламата в медиите. Това заявиха на съвместен брифинг Теменужка Петкова от ГЕРБ-СДС и Йордан Цонев от ДПС, предаде репортер на "Фокус"

"Тези изменения са продиктувани от това да бъде защите общественият интерес. За никого не е тайна, че през последните три години зависимостите, свързани с хазарта, са изключително увеличени в нашето общество. Това наложи да бъдат предприети съответните мерки с цел тяхното ограничаване", заяви Теменужка Петкова

От двете политически сили предлагат дейности по регулиране на хазарта, на разпространението на рекламите, разпределението на средствата на хазартните оператори - 50% от тази вноска ще бъде давана на Министерството на здравеопазването, които средства да бъдат използвани за лечение на пациенти, зависими от хазарт. 

"Въпросният законопроект предвижда няколко група от мерки. Първата е в хазартни зали да има в населени места с над 5000 жители. Освен това се завишават инвестициите, които трябва да правят бъдещите лицензополучатели за хазартна дейност. Най-важната част от този законопроект е ограничаването на рекламата", категоричен бе Цонев. 

"Законопроектът забранява реклама в телевизии, в медии, включително онлайн, сайтове. Разрешава се реклама само върху билбордове, и то далеч от училища и други обществени сгради", каза още председателят на Бюджетната комисия.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1137):
21.11.2024 По искане на президента Радев: Конституционният съд образува трето дело срещу промените в Конституцията
20.11.2024 Президентът Радев пак сезира КС заради промените в Конституцията
09.07.2024 Конституционният съд реши: Мандатът на Белазелков и Атанасова не е 9 години
01.07.2024 Конституционния съд обяви за "противоконституционна" съдебната медиация
06.06.2024 Асен Василев загуби делото, което водеше срещу Делян Добрев за 250 000 лв. 
31.05.2024 Внесоха подписите за ново извънредно заседание на парламента
Още новини от Национални новини:
Вилис Цуров: Технологично сме в крак с времето, но административн...
Археолози разкриха един от най-старите градове на Земята
Ад на магистрала "Тракия"!
Доц. Наталия Киселова: Скандал може да стане от най-малкото. Парт...
Премиерът Желязков: Над 2% са разходите за отбрана през тази годи...
Брендо получи над 10 г. затвор за престъпления по дела в три държ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).