Гласуват вота на недоверие към правителството

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
09:04 / 30.05.2014
625
Днес парламентът ще гласува вота на недоверие към правителството в областта на енергетиката. Той беше внесен от ГЕРБ на 16 май, но заради липса на кворум разискванията закъсняха с повече от седмица.

Причините за вота са липса на визия в енергийния сектор, груба намеса в работата на независимия регулатор ДКЕВР, огромна задлъжнялост и ниска ликвидност между всички участници в енергийната система. Друг от основните аргументи е липсата на прозрачност и публичност при вземането на решения в енергийния сектор, както и ситуацията с проекта "Южен поток".

Първоначално вотът трябваше да бъде разискван на заседанието преди евроизборите, но тогава в пленарната зала нямаше кворум. Така дебатите бяха отложени за тази седмица. Те се проведоха в сряда, а гласуването беше насрочено за 30 май.


Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Левон Хампарцумян: Кой ще плаща за 150 000, които днес нито учат,...
Доц. Ангел Кунчев: Задължително носете шапка, блуза с дълъг ръкав...
Милен Керемедчиев: Доналд Тръмп-младши не желае да има никакви по...
Иван Демерджиев: Знам много неща и те ще стигнат до българските г...
ВКС гледа делото за промените в ръководството на ДПС
БНБ пуска нова монета


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).