Конституционен съдия: Последните избори не бяха съвсем честни

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
14:49 / 03.03.2025
230
Последните избори за 51-ия парламент не бяха съвсем честни. Това каза конституционният съдия професор Атанас Семов. Той подчерта, че е бил изненадан от толкова много грешки.

"Конституционният съд предостави стотици страници, обработени, приети от него за доказани факти на ЦИК, която трябва просто въз основа на тези факти - тук 2 гласа повече, там по-малко, тук липсващи гласове изобщо в секция, там попълнени от един и същи човек 50 или сто бюлетини, доказано от графична експертиза, да преизчисли резултатите“, обясни пред бТВ той.

"До какво ще доведе това - не знаем. По-големият въпрос е, след като Конституционният съд се произнесе след 10-тина дни, навярно, е да направим изводи къде са истинските слабости и бих казал уродливости на нашия изборен процес. Защо са сменени толкова много членове на изборни комисии в последния ден преди изборите? Не са се разболели всички, поне не от грип“, коментира той.

Според него в протоколите има много грешки. Повечето от тях не са нарочно направени.

"Грешките могат да не окажат значимо въздействие, но показват невисоко качество на работата. Установихме некачествена работа на секции в София, не в малки населени места“, каза още конституционният съдия.

Виж коментарите (0)

Още по темата (907):
01.03.2025 Теодор Славев: Да не се допуска в общественото съзнание да се разположи идеята, че ние си гласуваме, а те борят каквото си искат
28.02.2025 Ивелин Михайлов, "Величие": Решението на КС относно законосъобразността на изборите за 51-ото Народно събрание беше очаквано
28.02.2025 Политолог: Наблюдаваме прехвърляне на горещ картоф от Конституционния съд към ЦИК и "Информационно обслужване"
28.02.2025 Росица Матева: До четвъртък ЦИК ще преизчисли данните от изборите за 51-я парламент след определението на КС
27.02.2025 ЦИК: Няма да има ново броене на бюлетините
27.02.2025 Правосъдният министър: ЦИК следва да спази указанията на Конституционния
съд
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Не е вярно, че свободата ни е дадена даром - днес ...
НДК светна в цветовете на българския трибагреник за Националния н...
Румен Радев бе домакин на прием по повод Трети март
Иво Сиромахов каза за кого мисли тези дни и възкликна: Той върна ...
Тежка катастрофа със загинал по пътя между Казанлък и Стара Загор...
147 години свободна България: Тържествената заря-проверка в София...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).