Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Красимир Каракачанов: Франция не е никакъв фактор. Макрон на няколко пъти заплашва, че е готов да въведе войски в Украйна, но не го направи
Автор: Цоня Събчева 22:07 / 17.02.2025Коментари (11)924
© bTV
Въпросникът, изпратен от САЩ до европейските им съюзници относно Украйна, е отговор на техните вопли и оплаквания, че вече се водят преговори между Русия и САЩ по темата за войната в Украйна, на които преговори американците нямат никакво намерение да се обясняват на европейците или да ги сложат на масата на големите, когато се водят преговорите. Това каза в предаването "България, Европа и светът на фокус“ на Радио "Фокус“ бившият вицепремиер и министър на отбраната Красимир Каракачанов.

"Това е просто една заигравка и познавайки стила на Тръмп, той няма никакво намерение да се съобразява с това какво мисли Брюксел и ръководещите го еврочиновници.“

Според него срещата на върха в Париж, свикана от Еманюел Макрон по повод ситуацията в Украйна, е поредният напън на френският президент да изяви себе си като световен фактор. "Истината е, че Франция за съжаление не е никакъв фактор. Макрон на няколко пъти заплашва, че е готов да въведе френски войски в Украйна, но не го направи. В същото време, докато той показваше мускули в Украйна, френското влияние в Африка беше заличено. Така че според мен Макрон опитва да демонстрира сила или някаква значимост на фона на това, че в собствената му държава неговото правителство е крайно непопулярно.“

САЩ ще продължат да бъдат сериозен фактор в европейската политика и това е неизбежно, смята още Каракачанов. "Проблемът е, че самият Европейски съюз в последните 20-25 години е крайно неадекватен към процесите, които заобикалят Европа. След края на Студената война, след разпадането на СССР, САЩ успяха да се наложат като единствената суперсила, единственият световен фактор. Европейците ръкопляскаха, но не направиха нищо възможно след 90-те години да завоюват авторитет в световната политика. САЩ от много отдавна не считат Европа за някакъв сериозен политически фактор, тъй като самите европейски елити се поставяха в такова подчинено положение,“ каза той и добави, че за да си световен фактор, ти трябва да имаш военната сила, с която да защитиш своят авторитет, а Европа го няма този авторитет.

Европейците проведоха една изключително глупава и недалновидна икономическа политика, налагайки 17-19 пакета от санкции на руснаците, с които на практика те не навредиха кой знае колко на руската икономика, но успяха да унищожат европейската икономика, посочи още Каракачанов и изтъкна, че прекият резултат от забраната за внос на газ от Русия са изпадналите в рецесия икономики на Германия, на Австрия и на някои други европейски държави.

"Със санкциите, които ЕС предприе, на практика той си вкара два автогола. Първо, лиши се от големия 150 милионен руски пазар, на който имаше огромни европейски инвестиции. И второ, лиши се от евтините руски енергийни суровини. Европа се самоунищожи икономически с глупавата си политика на обслужващ персонал.“

Тези са причините според експертът, заради които е нормално САЩ да иска да приключи тази война, която според Тръмп не е в полза на американските икономически най-вече и геополитически интереси.



Още по темата: общо новини по темата: 331
20.02.2025 »
20.02.2025 »
20.02.2025 »
19.02.2025 »
19.02.2025 »
19.02.2025 »
предишна страница [ 1/56 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Че, кой му обръща внимание на Шкембе войвода... Медиите, които му дават трибуна не разбират ли, че с него си вкарват автогол....
0
 
 
И тоя палячо беше министър на отбраната при бат Бойко.Боже,пази България
+2
 
 
Шкембе войвода дали знае, че БВП-то на "големия 150 милионен руски пазар" е по-малък от този на Италия, при все, че има суровини и залежи да зарежда целия свят, а италианците се издържат от туризъм, вино и маслини? Жалка и подмолна ДС подлога, срам за традициите и историята на ВМРО!
+1
 
 
Защо ни занимавате с брътвежите на този ДС мехур ?
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Газови доставки
Предаване "Цветовете на Пловдив"
Поскъпване на хранителните продукти
Зима 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: