Лена Бориславова: Борисов се опитва сам да провали участието си в кабинета

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
08:24 / 28.02.2025
1302
Наблюдаваме втори опит на Борисов в рамките на 4 години да провали собственото си участие в един кабинет, понеже не желае да се освободи от зависимостите си от Делян Пеевски. Кабинетът отново е напът да се провали не толкова заради решението на Конституционния съд, а заради поведението на Борисов, настояването да се подкрепят кадри, като  Росен Карадимов, за които има безброй доказателства, че са свързани, зависими и повлияни от Пеевски. Това каза депутатката от ПП Лена Бориславова по bTV.

"Отказът на ГЕРБ да приеме има нова реалност поне в три насоки. На първо място е това, че за да получаваш европари, трябва да правиш реформи. Затова и Томислав Дончев изпадна в нелепата ситуация два пъти да се обяснява дали ще има постъпления по Плана за възстановяване и сигурност", допълни още Лена Бориславова

По думите й вече хората имат определни очаквания как се изготвя бюджет.  А третият голям сблъсък е, че ГЕРБ вече има истинска опозиция - "Продължаваме промяната" и "Демократична България". 

"Битува дълбоко неразбиране какво е планът за възстановяване и устойчивост. Няма такъв филм вече Европа дава пари без да се правят реформи.  Всяка държава трябва да се справи с онези проблеми, които са идентифицирани за нея. В България има проблем с правосъдието", каза тя. 

"Ако правителството най-накрая се задейства, разбира се, че ще подкрепим правителството", каза още Бориславова.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1216):
16.04.2025 Според Ивелин Михайлов правителството ще оцелее при вота на недоверие
16.04.2025 Борисов на среща с директора на "Райнметал": България е идеално място за инвестиции в отбранителната индустрия
16.04.2025 Диана Дамянова: Тази нощ Бойко Борисов и околните му партии са спали
спокойно
16.04.2025 Нинова с лоша прогноза: България влиза в най-нестабилната и турбулентна ситуация
16.04.2025 Киселова за европейските шампиони Ангел Русев и Иван Димов: Убедена съм, че Ви предстои да спечелите още много бляскави победи
16.04.2025 Кирил Петков отсече: Утре няма да гласуваме въобще. Няма да се въртим!
Още новини от Национални новини:
Голяма фабрика обяви масово съкращение на работниците си, изнася ...
Шкварек: Кой ще плаче за нас, когато банката ни вземе жилището и ...
Засилени мерки по пътищата преди Великден: Ще се следи за нарушен...
Енергиен експерт: Решението България да не продава 2-та реактора ...
Костадин Костадинов: Правителството, което ни управлява, е на Пее...
Нов сюжет в делото Дебора. Георги ще съди Дебора?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).