Любен Дилов-син: Не съм сигурен, че между Борисов и Трифонов има неприязън
ГЕРБ спечели отново първото място на парламентарните избори, но има 75 депутати и малко приятели в новото НС.
"Българският народ е изключително мъдър независимо какви смешки си правим на негов гръб и в момента сме в една безпрецедентна ситуация, която към здравната и икономическата криза добави политическа. Това е много хубав тест за тези, които влизат в парламента – или ще се справите, или си отивайте“, заяви депутатът от ГЕРБ Любен Дилов-син в "Тази неделя“.
"И ГЕРБ, и втората политическа сила имат само един ход – да предложат едни аргументирани и сериозни кабинети, които или ще бъдат избрани, или няма да бъдат. Да не се влиза в задкулисни преговори. Честна игра – предлагаш, пък каквото стане“, смята Дилов-син.
"Ако това не стане, хората отново ще излезе на улицата и ще се стигне до нови избори, но това не е страшно, това е демокрацията“, прогнозира депутатът.
"Предполагам, че ГЕРБ са готови с кабинета, не знам кой ще бъде премиер, но няма да съм аз, не мога да понеса тази тежест“, заяви Дилов-син.
Според него нови избори "не са нещо хубаво“ за ГЕРБ, особено в настоящата ситуация с пандемията.
По неговите думи и на Слави Трифонов в настоящата ситуация "не му е добре, сложно му е“, но той е отговорен човек - като хване някаква работа, гледа да я свърши“.
"Не мисля, че някой подценява Трифонов като политик“, заяви Дилов-син, който отбеляза, че двамата с Борисов имат лидерски качества и силно его, което е направило сблъсъка между тях неизбежен.
Дилов коментира, че не е сигурен, че някогашното силно приятелство на Бойко Борисов и Слави Трифонов се е превърнало в "неприязън“, но той няма да се превръща в посредник между тях.
Целият ми живот е бил посветен на една политическа формация – "Гергоьвден“. Новото ѝ младо ръководство така прецени – тази линия, която следвахме последните 10 години да сме със СДС ни доведе на евроизборите и на тези избори с ГЕРБ.
Сред приоритетите му са "5-6 законопроекта“, които ще внесе в парламента. Единият е за статута на рибарското селище Ченгене скеле, а другият е за създаване на български културен институт като германския "Гьоте институт“ или испанския "Сервантес“.