Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Михаил Миков: БСП скъса връзка с естествените си избиратели, затова дава такива резултати
©
"БСП зае една позиция, която крие много рискове, за които имаше предупреждение. Сега, чрез участието в управлението, се прави опит за реанимация – а мисля, че резултатът няма да е много цветущ.“

Така коментира участието на левицата в управляващата коалиция Михаил Миков, бивш председател на НС и бивш председател на БСП в ефира на bTV.

"Състоянието на БСП в последните години доведе до това, че тя скъса връзката си с естествените ѝ избиратели и затова дава такива резултати. Бяха направени редица действия, които просто съсипаха партията. Включително промени в устава, борба с вътрешнопартийния враг, липса на политически компас, на ясна политическа платформа, която да очертае за какво се бори БСП и чии интереси представлява“, уточни той.

Все пак партията държи позиции в ключови министерства към момента – от социалното, през регионалното, до младежта и спорта. Въпреки това Миков остава песимистично настроен:

 "Националният съвет взе решението БСП да влезе в коалиция с ГЕРБ, въпреки че години наред се твърдеше, че има конгресно решение, което поставя граница пред такъв тип коалиране. Години наред имаше заклинания "никога с ГЕРБ“.

Той добави, че правителството на Росен Желязков е политическо, а не експертно.

"Всичко друго се твърди за смекчаване и забравяне на това, което се говореше преди изборите, за да се очертаят избирателите на една или друга партия“, посочи Миков.

"Ситуацията сега е доста сложна, защото в опозицията има поне три фракции, всяка от които поставя бариери и мини по отношение на другата. Ето, сега като се поставят на дневния ред регулаторите, където сами се вкараха в приключението "две трети мнозинство“, несъмнено ще трябва да погледнат към части от опозицията, които да могат да формират тази аритметическа необходимост от две трети плюс един“, заяви още той.

И каза, че за целта "ще се търси там, където може да се даде - което може да се случи и с ПП-ДБ“.



Още по темата: общо новини по темата: 42
11.02.2025 »
11.02.2025 »
08.02.2025 »
08.02.2025 »
06.02.2025 »
02.02.2025 »
предишна страница [ 1/7 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Актуални теми
Поскъпване на хранителните продукти
Нойзи е арестуван, шофирал е много пиян
51-ото Народно събрание
Бюджет 2025
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: