Министерството на здравеопазването доставя липсващия ботулинов антитоксин, след опасните процедури с ботокс

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
08:12 / 04.02.2025
380
Министерството на здравеопазването взима редица мерки във връзка със случаите на жени, пострадали след поставяне на ботокс. Ще бъде извършен цялостен анализ на нормативната уредба, свързана с естетичната медицина. Ще бъдат проверени и всички обекти, които предлагат медицински подобна услуги.

Създадена е и необходимата организация за извънреден внос на ботулинов антитоксин след липсата на такъв в страната - първата доставка пристига днес, предава БНТ.

Полицията установи и разпита Арина Осипова, по-позната като Арина Гуудз, във връзка със скандала с усложнения след процедури с ботокс.

Предстои да стане ясно дали са налице данни за извършено престъпление. Разследващите са я извикали на разпит. Количествата ботокс, които са открили са незаконни за използване у нас и са иззети. Освен това стана ясно, че тя не е медицински специалист.

Софийска районна прокуратура се самосезира и започна проверка, която трябва да установи всички пострадали, какви документи са получили след процедурата, какво е съдържанието на разтвора, който им е поставен, както и дали лицето, поставило токсина, има нужната квалификация за това.

Виж коментарите (1)

Още по темата (33):
04.02.2025 Социалният психолог доц. Николай Димитров за ботокс манията и стигащата до убийство агресия
04.02.2025 Първите количества анатоксин вече са в "Пирогов", лекуват най-тежко пострадалата жена 
04.02.2025 Адвокат Мария Петрова за случаите с ботокс: Контролът върху естетическите процедури е много труден
04.02.2025 Арина Гудз внесла ботокса от Турция, при оплаквания - давала обезболяващи от Русия
04.02.2025 Наша миска също е пострадала от отровния ботокс
04.02.2025 Шефът на Агенцията по лекарствата: Ботокс не може да се слага в гаражни
салони!
Още новини от Национални новини:
Разкриха лаборатория за производство на вейпове с наркотични веще...
Утре студът се завръща с пълна сила, минусовите температури са га...
Силно земетресение и в Румъния, епицентърът е само на 200 км от Б...
Пламен Павлов: Пречките за съвместни чествания на годишнини между...
Росен Желязков: България е ангажирана да продължи своята всеобхва...
Министърът на туризма обсъди ключови теми за туристическия бранш ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).