Министър Маринов благодари публично на Петър, който обезвреди нападателя на момичето във влака

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
16:14 / 26.11.2019
2783
Младен Маринов благодари публично от Елена на Петър от Церово, който обезвреди нападателя на момичето от нощния влак Пловдив - Варна.

"Бих го похвалил, че е действал абсолютно смело и отговорно като български гражданин, защото наистина действията му са спасили живота на пострадалата и са довели до задържане на извършителя. Това е предотвратило евентуално да пострадат и други хора", каза министър Маринов.

Той заяви, че не може във всеки влак да има полицаи, тъй като това е много сериозен ресурс, съобщава "24 часа". След закриването на Транспортна полиция за сигурността по БДЖ се грижи звено на дирекция "Жандармерия". Според него транспортната инфраструктура е много голяма и трябва да се търси ефективността на технически средства за охрана, за да има бърза реакция.

"На този етап не можем да отделим повече ресурс, тъй като човешкият ресурс е най-скъпото нещо, което се обезпечава. Има технически средства с видеонаблюдение, с бутони за оповестяване, които могат да дадат информация и ние да реагираме. В тази посока трябва да се върви", каза министърът.

В Елена министър Маринов и кметът Дилян Млъзев откриха нова сграда на полицейското управление.

Виж коментарите (2)

Още по темата (11):
31.12.2019 Спасителят от влака Пловдив-Варна мечтае за дом и повече човечност
26.12.2019 Спасителят на младата пловдивчанка от влака Пловдив - Варна: Да помагаш на хората не е геройство
03.12.2019 Петър Бонев извърши още едно геройство
01.12.2019 Заслужено! Наградиха спасителя на момичето от влака Пловдив - Варна
27.11.2019 Спасителят на наръганото с нож момиче от влака Варна - Пловдив ще бъде
награден
27.11.2019 Касапинът на Виктория от влака Пловдив - Варна гледал лошо и приятелката на спасителя
Още новини от Национални новини:
Калин Стоянов: Демерджиев лъже
Важно! Промени в движението по АМ "Хемус" днес
Таксите за обучение в университетите скачат драстично
Вилис Цуров: Технологично сме в крак с времето, но административн...
Археолози разкриха един от най-старите градове на Земята
Ад на магистрала "Тракия"!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).