Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Младежите на ВМРО: Настояваме за законодателни промени и безкомпромисни мерки за садистите, които мъчат и убиват животни
©
Историята ни учи, че една нация се познава по отношението си към слабите и беззащитните. Българската нация трябва да покаже, че няма да толерира жестокостта, че няма да бъде безучастна към такива прояви на бруталност и морално разложение. Това се казва в позиция на Националния младежки комитет на ВМРО във връзка с разкритите садистични видеа, в които двама българи изтезават и убиват по особено жесток начин беззащитни животни, с цел материална облага и доставяне на удоволствие на психично увредени хора.

Ето какво още пишат и настояват младите воеводи:

Омерзение, гняв и нетърпимост – това са чувствата, които всеки нормален човек изпитва при разкритията за организираната мрежа за мъчения и убийства на животни, действала години наред в България. От НМК на ВМРО застават редом с хилядите възмутени граждани и категорично настояват за най-суровите наказания за тези изверги, както и за спешни законодателни промени, които да гарантират, че подобни зверства повече няма да бъдат възможни!, се пише още в позицията на младите хора.

Жестокостта към животните не е просто престъпление – това е белег за дълбока поквара на обществото. Когато държавата бездейства, когато институциите се оказват неспособни да реагират навреме, престъпниците стават все по-дръзки и безнаказани. Този случай е симптом не само за липсата на контрол, но и за разпада на моралните

устои, които трябва да бъдат в основата на всяко здраво общество, категорични са още младежите на ВМРО.

Затова ние от НМК на ВМРО:

- Настояваме за най-тежките възможни присъди за извършителите – защото само със строги наказания може да се сложи край на беззаконието!

- Изискваме спешни законодателни промени – по-строги наказания за насилие над животни и контрол върху онлайн платформите, които разпространяват такива материали!

- Призоваваме компетентните институции да действат безкомпромисно – прокуратурата, съдът и законодателите трябва да гарантират, че случаят няма да бъде потулен и ще има трайни последствия за цялата престъпна мрежа!

- Ще следим отблизо случая и ще настояваме за реални действия, за да не бъде това поредния театър на институциите, който приключва, щом шумът в обществото заглъхне!

В тази връзка категорично подкрепяме и присъствахме на справедливия протест на гражданите в неделя, 16 март, от 11:00 ч. пред Съдебната палата в София, както и ще бъдем на този на гражданите на Перник в понеделник, 17 март, от 11:00 ч. пред Районен съд Перник. Настояваме за справедливост и законови мерки, които да гарантират, че подобни садистични престъпления няма да се случват повече.



Още по темата: общо новини по темата: 14
17.03.2025 »
17.03.2025 »
17.03.2025 »
17.03.2025 »
17.03.2025 »
17.03.2025 »
предишна страница [ 1/3 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Задържаха двама, причинили смърт на животни по особено жесток начин
Футбол - други
51-ото Народно събрание
Пожар в дискотека в Македония, има много загинали
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а (33) 25%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а (10) 8%
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а (17) 13%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а (72) 55%

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: