Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
НИМХ: Слънчева сряда край морето
Автор: ИА Фокус 08:46 / 07.09.2022Коментари (0)759
©
Днес ще е предимно слънчево. След обяд над масивите от Западна България и над крайните североизточни райони ще се развива купеста облачност и на изолирани места там ще превали. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър. Максималните температури ще са предимно между 24° и 29°, в София – около 25°.

Това съобщи за Агенция "Фокус“ дежурният синоптик на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) Виктория Клещанова. 

По Черноморието ще е предимно слънчево. След обяд по северното крайбрежие ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са 23°-25°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето още ще отслабне и ще е 2-3 бала.

В планините ще е предимно слънчево. След обяд над масивите от Западна България ще се развива купеста облачност и на отделни места ще превали. Вятърът ще е слаб от югоизток, по най-високите части – до умерен от северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 12°, на 2000 метра - около 19°.

Атмосфера налягане още ще се понижи и ще се доближи до средното за месеца.

Времето през следващите три дни

В четвъртък и през по-голямата част от деня в петък ще бъде предимно слънчево, през първия ден с купеста облачност над планините в Западна България, но само на изолирани места там с краткотраен валеж; в петък ще се появи разкъсана висока и средна облачност, а до вечерта над Северозападна България ще се развие и купеста, на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е слаб, от юг-югоизток. Дневните температури ще се повишават и в петък максималните ще са предимно между 28° и 33°.

През нощта срещу събота и в събота, с усилване на вятъра от северозапад, ще премине атмосферно смущение. От запад на изток ще превали и прегърми, на повече места и с по-интензивни явления – в Северна България. Температурите ще са почти без промяна.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Бюджет 2025
Проблеми с боклука във Варна
ТИР уби 12-годишно момиче край Плевен
Серия от трусове в Турция
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: