На 90-годишна възраст ни напусна голяма българска актриса

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
20:17 / 04.02.2023
2751
На 90-годишна възраст ни напусна една от най-обаятелните актриси от българската сцена и кино - Гинка Станчева.

Добива популярност през 1957 г. с ролята си във филма "Земя" и е първата българска актриса на фестивала в Кан. Участва в редица филми, сред които "Любимец 13", "Специалист по всичко" и "Нощем с белите коне".

Участва в дублажите на популярния испански сериал "Синьо лято", както и на американския сериал "Малка къща в прерията" по Българската телевизия. През 2002 г. е наградена с орден "Стара планина" за изключителни приноси към българската култура.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
На АМ "Тракия" е кошмар! Сняг, киша и тирове, които блокират движ...
Заплатите на депутатите скочиха
Без тези храни в лавките и столовете на училищата
Боянка Корнажева: Липса на елементарна култура е причината за гро...
Меглена Плугчиева: Не бива водите, този критичен и стратегически ...
Тихомир Безлов: Вейповете се оказаха в една сива зона


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).