Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Община Добрич с реакция срещу "тролски" публикации относно ремонт на центъра на града
Автор: Екип Varna24.bg 17:18 / 26.04.2023Коментари (0)1039
©
Община Добрич няма да допусне внушения за коректността и качеството на работа, макар и изречени в залата на Общински съвет, това е позицията на местното самоуправление по повод спекулации в социалните мрежи, информират от общината.

На заседание на ОС вчера от съветници бе спекулирано с данни от Facebook публикации, касаещи цената за поставяне на павета при предстоящата реконструкция на центъра. Верни на принципа, че лъжата не е ограничена от нищо, а истината е ограничена от фактите, ви информираме:

1.    Дейностите при предстоящия ремонт на Централната пешеходна зона ще се извършат по рамков договор на Община Добрич за ремонт.

2.    Три са фирмите, част от договорното споразумение, които ще бъдат поканени да предоставят своя оферта за този ремонт.

3.    Техните предложения са в рамките на цени залегнали при сключване на договора.

4.    Цените за поставяне на паважни блокчета, включително пясъчна подложка и фугиране за квадратен метър на трите фирми са съответно   - 25,76 лв.; 27,13 лв.; 26,91 лв.

Относно внушенията:

1.    Не е професионално в зала на Общински съвет да се прокарват изказвания базирани на "тролски" фейсбук публикации.

2.    Не е професионално в зала да не се приеме обяснение от ресорен заместник –кмет как ще се осъществи ремонта и реално на какви цени ще се извърши.

Община град Добрич работи с факти, се казва в прессъобщението.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Папа Франциск почина
Първа лига, сезон 2024/2025
Серия от трусове в Турция
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: