Отстраниха тумор от пациент с коронавирус

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:08 / 04.03.2021
1982
Спешна операция на болен с тумор на дебелото черво извършиха в столичната Александровска болница. Хирургичната намеса не е рутинна, защото при тестване на пациента се е оказало, че той е с положителна проба за коронавирус.

Състоянието на пациента е стабилизирано в момента, но продължава да е тежко и той се намира в реанимация на COVID структурата на Александровска болница, съобщи д-р Петър Грибнев пред "БТВ". 

Оперативната намеса е била истинско предизвикателство, тъй като става въпрос за 80-годишна жена с много придружаващи заболявания. При постъпването ѝ в болницата ѝ е направен тест за коронавирус у той се е оказал положителен.

"Драстично се променя в подобни случаи ситуацията. Операцията сама по себе си не е нещо драстично, но се променя подготовката за нея“, обясни д-р Манол Соколов.

Хирурзите носят същите скафандри като лекарите в отделенията за болни с коронавирус, а отгоре слагат екипите за операция. Това усложнява допълнително работата им, а понеже операцията е била близо три часа, очилата им са се изпотили и те са загубили видимост, обясниха двамата лекари.

Още в началото на пандемията е бил изготвен алгоритъм за такъв операции и лекарите са били готови за такива случаи, каза д-р Грибнев.

Той, както и много негови колеги, са се ваксинирали още в началото на годината, а това намалява риска за заразяване или за тежко изкарване на болестта.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15113):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия засега
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия! През втората десетдневка на февруари нещата се пречупват
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
07.02.2025 Отминава ли грипната вълна във Варна, вижте колко са новозаболелите
06.02.2025 Димитър Маринов: Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
Още новини от Национални новини:
Боянка Корнажева: Липса на елементарна култура е причината за гро...
Меглена Плугчиева: Не бива водите, този критичен и стратегически ...
Тихомир Безлов: Вейповете се оказаха в една сива зона
Атанас Зафиров: От днес БСП е различна, председателят ще бъде пръ...
Бусът от катастрофата със загинали край Видин, е извършвал нелега...
Проф. Огнян Герджиков: Непрекъснато люшкане от една посока в друг...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).