ПП ще разговарят с ГЕРБ само ако те подпишат декларацията за санитарния кордон

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
21:27 / 09.12.2024
1957
Националният съвет на "Продължаваме промяната" взе решение да участва в преговори за правителство само с партии, които са подписали декларацията за санитарния кордон. 

От ПП информират с пост във Фейсбук, че ако "Демократична България" влязат в разговори с ГЕРБ за приоритетите на декларацяита, без да е изпълнено горното условие, то те няма да участват. 

"Само при официална промяна в позицията на ГЕРБ и след подписване на декларацията, "Продължаваме промяната" ще преразгледа позицията си за започване на разговори", пише в позицията на партията. 

От ПП категорично заявяват, че няма да участват в преговори за кабинет с "Възраждане". От партията отхвърлят възможността за съвместни действия с "ДПС-Ново начало". 

Цялата позиция на партията: 

Националният съвет на ПП "Продължаваме Промяната" на свое заседание днес прие следната позиция:

1. Ще участваме в преговори за правителство само с партии, които са подписали декларацията за отстраняване на модела Пеевски от управлението на България.

2. Ако "Демократична България" влезе в преговори с ГЕРБ за приоритетите на декларацията, без да е изпълнена точка 1, ще уважим тяхното решение, без да участваме в преговорите. Само при официална промяна в позицията на ГЕРБ и след подписване на декларацията, "Продължаваме Промяната" ще преразгледа позицията си за започване на разговори.

3. Препотвърждаваме нашата позиция, че няма да участваме в никакви преговори за правителство с "Възраждане". Съвместно управление с "Възраждане" е невъзможно поради ценностни и цивилизационни различия, независимо от позицията им спрямо декларацията.

4. Ще работим с всички парламентарни групи в Парламента, с изключение на "Ново начало", за реализиране на законодателните мерки от декларацията за отстраняване на модела Пеевски от управлението на България.

Виж коментарите (0)

Още по темата (883):
04.02.2025 Стоил Цицелков: Сегашните изборни технологии могат да дават много добри резултати
04.02.2025 Прокуратурата внесе отново искане за сваляне на имунитетите на Джейхан Ибрямов и Марио Рангелов
03.02.2025 Лена Бориславова: По-справедливо е след всеки един избор да има нов състав на ЦИК
03.02.2025 Наталия Киселова: Изборните нарушения се дължат на прилагането на Изборния кодекс, а не на самия текст
02.02.2025 Мая Манолова предлага нови правила за колекторските фирми и "драконови санкции" срещу тях, ако не ги спазват
02.02.2025 Борислав Гуцанов: ПП-ДБ продължават да копаят дъното, само варварите са унищожавали паметници
Още новини от Национални новини:
Разкриха лаборатория за производство на вейпове с наркотични веще...
Утре студът се завръща с пълна сила, минусовите температури са га...
Силно земетресение и в Румъния, епицентърът е само на 200 км от Б...
Пламен Павлов: Пречките за съвместни чествания на годишнини между...
Росен Желязков: България е ангажирана да продължи своята всеобхва...
Министърът на туризма обсъди ключови теми за туристическия бранш ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).