Парапланеристът, пострадал в Рила, е откаран успешно в болница

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (4)
17:04 / 08.01.2023
975
Екипаж на вертолет "Кугар" от състава на 24-а авиационна база Крумово извърши спасителна операция на пострадал в Рила днес, 8 януари, съобщават от Министерството на отбраната.

В 15.15 ч. хеликоптерът излетя за района на метеорологичната база под връх Мусала, където парапланерист е претърпял инцидент. Екипажът успешно транспортира пострадалия до УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив, където в 16.25 ч. пациентът е бил поет от специализиран медицински екип.

Спасителната операция беше проведена след искане от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Кеворк Кеворкян: Може да се спретне един референдум за дупките в ...
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).