Политолози: Ако Борисов е кандидат за премиер - отиваме на нови избори, решението на КС няма да промени рязко мнозинството в НС

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:15 / 10.12.2024
1665
"Ако кандидатът за премиер е Бойко Борисов, това означава, че първият мандат ще бъде провален. Вероятността да отидем на предсрочни избори през март е над 90%". Това каза политологът Милен Любенов в коментар за консултациите при президента Румен Радев с най-многобройната сила в парламента – ГЕРБ-СДС.

Той очаква, че след като излезе решение по делото за касиране на вота, партия "Величие" ще има свои депутати в 51-вото Народно събрание.

"Има обективни основания за съставяне на управляващо мнозинство в рамките на този парламент. Няма причина да смятаме, че ако първият мандат за съставяне на кабинет се провали, с втория нещо би било различно", заяви пред NOVA NEWS политологът Христо Панчугов. Той предполага, че няма да има прибързана реакция от страна на ГЕРБ за формиране на правителство.

Според Панчугов решението на КС няма да промени рязко мнозинството в парламента.

Виж коментарите (0)

Още по темата (891):
05.02.2025 "Възраждане" попречиха на сформирането на комисия за влиянието на фамилията Сорос у нас
05.02.2025 Законът за чуждестранните агенти отново не мина в парламента, но четирима от БСП го подкрепиха
05.02.2025 Скандалите в парламента не спират: Депутати от ПП-ДБ и "Възраждане" отново влязоха в словесна саморазправа
05.02.2025 Цончо Ганев: Станахме свидетели на грозни сценки в парламента
05.02.2025 Радостин Василев: Наблюдатели сме на изключително непристойно поведение от депутатите
05.02.2025 Високо напрежение в пленарна зала: Блъскане, бутане и скандал между
депутати
Още новини от Национални новини:
Хакерите не се спират – освен банките, атакуват и АБВ пощите
Рокади в НОИ, има освободени
"Възраждане" попречиха на сформирането на комисия за влиянието на...
Съобщиха страхотна новина за ваучерите за храна
Големи скандали в парламента заради Варна, Костадинов отсече: Кир...
Най-смъртоносното нападение в Швеция: 11 са убити при стрелбата в...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).