Последен ден от геомагнитната буря, която ни връхлетя

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
08:43 / 28.01.2024
1120
Последен ден от геомагнитната буря, след като миналата неделя от Слънцето беше наблюдавано мощно изхвърляне на намагнетизирана плазма от най-външния слой на звездата.

Това обявиха от Центърът за прогнозиране на космическото време на Националната агенция за океански и атмосферни изследвания (NOAA), информира бТВ.

Какво представлява геомагнитната буря?

Слънчевата буря, известна още като геомагнитна буря, възниква, когато слънчевият вятър - състоящ се от заредени частици, които постоянно се движат от Слънцето - взаимодейства с магнитното поле на Земята или магнитосферата, причинявайки значителни смущения, според НАСА. Видът и тежестта на това смущение зависят от колебанията на слънчевия вятър, които могат да предизвикат значителни промени в теченията, плазмата и полетата в земната магнитосфера.

Как слънчевите бури могат да повлияят на технологиите

Според NOAA интензивните геомагнитни бури могат да "бомбардират“ Земята със субатомни частици, което от своя страна може да доведе до смущения в навигационните системи чрез смущения в радио- и GPS-сигналите, както и в електрическите мрежи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Директорът на "Асоциация Анимус": Случаите с домашно насилие став...
Луций Цезар или Гай Цезар? Разкрита е самоличността на статуята, ...
Проф. Боян Дуранкев: Ако България влезе в Шенген, ще ни имат дове...
Андрей Райчев: В парламента има жалки усилия на оцеляващи хора да...
Доц. д-р Лъчезар Лозанов: Част от пациентите с преддиабет имат но...
Meteo Balkans пусна пълна прогноза за времето за декември, снегът...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).