Президентът Радев ще участва в срещата на върха ЕС – АСЕАН и в заседанието на Европейския съвет в Брюксел 

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:23 / 13.12.2022
1195
На 14 и 15 декември държавният глава Румен Радев ще бъде на посещение в Брюксел, информира прессекретариатът на държавния глава.

На 14 декември президентът ще участва в юбилейната среща на върха Европейски съюз – Асоциация на държавите от Югоизточна Азия (АСЕАН). Форумът, който за пръв път се провежда във формат държавни и правителствени ръководители, бележи 45 години дипломатически отношения между ЕС и АСЕАН, които са и стратегически партньори от 2020 г.

На 15 декември държавният глава Румен Радев ще представлява страната ни в редовното заседание на Европейския съвет. Сред темите на дискусиите на европейските лидери се очаква да бъдат справянето с последиците от енергийната

и икономическата криза в Европа, войната в Украйна, сигурност и отбрана, Южното съседство, външни работи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
Първи снимки от тежкия инцидент край Кюстендил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).