Проф. Михаил Станчев: От злоба, че не постигнаха стратегическите си цели, руснаците стигнаха до безумие

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (5)
11:13 / 29.04.2022
1712
"Не съм сигурен, че България ще въоръжи Украйна. Посещението на българското правителство там бе с политическо значение. Парламентът може да гласува за доставка, но президентът Румен Радев няма да подкрепи", това каза в "Твоят ден“ по Нова нюз проф. Михаил Станчев, преподавател в Харковския университет.

"Нормално е БСП да има такава позиция, не бива да се очаква нещо друго от тях. Те дълги години са били подхранвани", смята проф. Станчев.

"Нормално е да има различни гледни точки, но не може да има две мнения по въпроса, че има война", категоречен е той.

"От злоба, че не постигнаха стратегическите си цели, руснаците стигнаха до безумие - разрушаване на жилищни сгради, разстрели на цивилни хора", заяви още проф. Станчев.

"България трудно може да ме огорчи, но в началото най-много разочаровахте украинското общество", каза професорът за различните позиции в нашата страна.

"Тезата за недаване на оръжие, за да не се подклажда войната, не е българска, такава бе позицията на Германия в началото. Но сега, ако не се подкрепя Украйна, се подкрепя един международен престъпник", убеден е проф. Михаил Станчев.

Виж коментарите (5)

Още по темата (4619):
12.03.2025 "Путин не ме уважава ли?": Тръмп се подигра с Washington Post, след като репортер му зададе въпрос за войната
12.03.2025 Евродепутатите: Бъдещето на Украйна е в ЕС, Русия трябва да плати за огромните щети
08.03.2025 Знамение или не: Падна кръст от купола на храм в Киево-Печерската лавра
07.03.2025 Тръмп заплаши Русия със "сериозни санкции и мита", докато не бъде договорено прекратяване на огъня
07.03.2025 Министърът на финансите на САЩ: Зеленски трябва да признае, че гаранциите за сигурност на Украйна ще бъдат предоставени от Европа
05.03.2025 Макрон: Европа не може да живее от "дивидентите" на мира - Русия е основна заплаха
Още новини от Национални новини:
Няма предвидени пари в проектобюджета за детската болница
Готвят пълна забрана със закон на телефоните в училище - дори в м...
Една от най-големите банки предупреди за голяма измама във "Вайбъ...
Николай Костов: Предлаганите от ПП-ДБ безплатни лекарства са осно...
Шефът на БЕХ каза какви са плюсовете за България от включването в...
Вдовицата на майор Терзиев към Николай Русев: През няколко трупа ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).