След случаите с ботокса: 27 жени са потърсили помощ в "Пирогов", 48-годишна е една от най-тежко пострадалите и все още я лекуват

Автор: Цвети Христова
Коментари (0)
13:49 / 14.02.2025
1092
До днес помощ в "Пирогов" са потърсили 27 жени, на които е поставен промоционалният ботокс, съобщиха от болничното заведение. От тях 7 се е наложило да останат за лечение, а останалите са били с по-леки симптоми, които не налагат хоспитализация. 

Към момента в университетската спешна болница "Пирогов" има 1 пациентка с ятрогенен ботулизъм. 48-годишната жена е една от най-тежко пострадалите. Мултипрофилен екип специалисти я лекува с анатоксин. 

Ятрогенният ботулизъм е рядко, но потенциално животозастрашаващо състояние, вследствие на употреба на ботулинов невротоксин. Прогресирането на паретичните промени може до доведе и до въвличане на дихателната мускулатура и възникване на дихателна слабост, налагаща изкуствена белодробна вентилация, пояснява началникът на Клиниката по нервни болести в "Пирогов" доц. Мария Димитрова.

Виж коментарите (0)

Още по темата (51):
03.04.2025 Арина Гудз е поставяла нелегално ботокс 9 месеца
31.03.2025 Хванаха 58-годишна да поставя незаконно ботокс
17.02.2025 Лекар: От 9000 лв. започва цената за лечението на пострадал от ботулинов
токсин
17.02.2025 Една пациентка е все още в "Пирогов" след опасните процедури с ботокс
12.02.2025 Опаковки от ботокс и хиалурон намериха във варненски козметични салони
10.02.2025 Ботокс без документи и етикети намериха в Кърджали, Пазарджик, Пловдив, Сливен, Ямбол и Благоеград
Още новини от Национални новини:
Извънредна кампания на ГИТ в строителния сектор изваде наяве фрап...
Съдбата на правителството се решава в 14:30 утре, ДПС на Доган ще...
Правосъдният министър: Съдебен изпълнител е поискал от баба Янка ...
Борисов обясни защо изчакват с продажбата на реакторите от АЕЦ "Б...
Бойко Борисов за излизането на АПС от мнозинството: Целите са тол...
Правителството с важно решение за хората с трайни увреждания


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).