Срок на годност ли да следим? Опаковките се белят като лук

Автор: Десислава Томева
Коментари (1)
15:03 / 10.03.2023
1467
Varna24.bg видя интересен пост в групата "Ние,потребителите". Става въпрос за български бисквити, купени от една от големите ни хранителни вериги.

"Докога е срокът на годност, ако опаковката се бели като лук и всяка следваща отдолу е с по-късна дата", е въпросът, който всеки би си задал след видеото, което нагледно показва измамата. За повече подробности потърсихме създателят на платформата Габриела Руменова, а тя сподели:

"За първи път попадаме на подобно "иновативно" решение при опаковането на хранителни продукти - две опаковки една върху друга. На горната е поставен срок на годност 03.03.2023 г., а на тази под нея - 03.05.2023 г.

Ако допуснем, че наличието на двете опаковки една върху друга цели манипулация на срока на годност на продукта, това е наистина лоша шега с потребителите, а при определени обстоятелства може да е свързано и с безопасността. Възможно е търговецът отнапред да се е подготвил да посрещне евентуалния риск да не продаде партидата до изтичане срока на годност - при настъпването на това събитие да изтегли количествата от търговската мрежа, да свали горните опаковки и да останат само вторите с по-късния срок на годност.

Защото, ако се наложи сваляне на опаковката и препакетиране, бисквитките ще станат на трохи. Разбира се, възможно е и да се касае за неволна грешка. Можем само да гадаем", коментира за Sofia24.bg Габриела Руменова, създател на онлайн платформата "Ние, потребителите".

Тя посъветва в такъв случай да не експериментираме със здравето си и да върнем продукта на търговеца, като поискаме парите си обратно. Освен това, да сигнализираме в Българската агенция за безопасност на храните, за да се извърши проверка и при наличие на основание да се нареди изтегляне на стоките от търговската мрежа.


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Кеворк Кеворкян: Може да се спретне един референдум за дупките в ...
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).