Стотици се редят на опашка пред БНБ за възпоменателната монета "Цар Калоян"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
12:39 / 05.12.2022
890
Българската народна банка пусна в обращение сребърна възпоменателна монета с частично позлатяване на тема "Цар Калоян“ от серията "Средновековни български владетели“, а Стотици хора се стекоха, за да се сдобият с нея, предаде репортер на Агенция “Фокус".

Някои от анкетираните споделиха, че чакат на опашка повече от 6 часа и недоволстват от бавната процедура по закупуването й. Други нямаха търпение да я държат в ръцете си и студът не представляваше проблем. Част от чакащите заявиха, че са колекционери и това не е първото им чакане пред сградата на БНБ. На въпрос каква друга монета биха искали да притежават, редящите се споменаха, че искат монета на съвременни личности или такива от близката история, като дадоха за пример медната възпоменателна монета "100 години от рождението на Стоянка Мутафова“.

Цената на монетата “Цар Калоян" е 114 лева, а тиражът е 5000.


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Кеворк Кеворкян: Може да се спретне един референдум за дупките в ...
Патриархът: Няма място за притеснение, че всички ще бъдат задълже...
Задържаха шофьорът, причинил смъртоносната катастрофа край Кюстен...
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).