Тежко остава състоянието на блъснатата в Русе майка на две деца

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
08:10 / 14.02.2025
773
Майка и двете ѝ деца бяха пометени от кола на тротоар в Русе. Катастрофата стана вчера по обед на улица "Чипровци" в града. Най-тежко е пострадала 37-годишната жена. Тя е оперирана, но опасността за живота ѝ остава. Тримесечното ѝ бебе е паднало от количката при удара и е настанено в болница с гръдна травма. Другото дете – на 3 години, няма наранявания.

Припомняме, че в четвъртък следобед в крайдунавския град се удариха две коли. Единият автомобил излизал от пресечка на паркинг и ударил другия. Вторият автомобил излязъл от пътя, ударил метален стълб и жената с деца. След това се забил в стена.

"Иззети са всички видеозаписи от района. Задържани няма. и двамата са с дългогодишен стаж зад волана. През годините имат стандартни нарушения – за шофиране без колан и нарушаване на пътната маркировка. Състоянието на жената е критично", обясни директорът на ОДМВР – Русе Николай Кожухаров.

"Жената е в изключително тежко състояние с множество фрактури", добави зам. районният прокурор на областния град Светослав Великов.

Нова успя да разговаря с водача, ударил пешеходците. "Опитах се да избегна удара като насочих колата в едно дърво – аз да се убия, а не тях. Жива е жената, не е проблем", коментира Димитър.

По случая е образувано досъдебно производство, предстои назначаване на експертизи. Пробите и за алкохол, и за наркотици на двамата шофьори са отрицателни.

Виж коментарите (0)

Още по темата (7):
14.02.2025 Русенец с подробности за инцидента с блъсната на тротоар майка
14.02.2025 Събират превантивно кръв за майката, която беше блъсната в Русе
13.02.2025 Блъснатата майка с бебе в Русе: Двамата шофьори с различни версии за
инцидента
20.11.2024 Мъж загина, а друг e с фрактури на ребра, ключица и контузия на бял дроб, след като кола се заби в дърво в Русенско
07.09.2024 Смъртен случай след жестока катастрофа в Русе
18.06.2024 19-годишен шофьор блъсна дете, то е с черепно-мозъчна травма 
Още новини от Национални новини:
Брендо получи над 10 г. затвор за престъпления по дела в три държ...
Нови правила за колите: Затягат някои мерки, има и доста други пр...
Правосъдният министър: Новите членове на ВСС ще се избират с харт...
Добра новина за цената на газа от следващия месец?
Шефът на Инспекцията по труда: Работодателят е длъжен да направи ...
Брендо не се яви в съда, включи се на видеоразговор от затвора


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).