"На пръв поглед говорим за сделка между частни лица и държавата няма работа там. Това е на пръв поглед. Инвеститорите ще придобият предприятия, които са свързани с националната сигурност. Говорим и за милиардите за КТБ, които трябва да си върнем и да не тежат на българските данъкоплатци.
Правителството много внимателно следи какво се случва. Не очаквайте да ви кажа по телевизията какво и как ще се случи. Редица институции ще се произнесат за тази сделка.
Според мен за тази сделка ще се произнесе и Европейската комисия. Аз съм в деликатната ситуация да не ви кажа всичко, което знам и да внимавам какво говоря. Даже мисля, че казах достатъчно", поясни Дончев.
Той посочи, че не се е срещал с Пиер Луврие.
"Никой от правителството не се е срещал с него. Ние знаем много за тези хора и то не от вчера. Това не е сделка за 1 евро, а за 1 млрд. евро. Няма опасност за българската икономика от тази сделка.
Големият проблем беше с КТБ и ние трябва да си върнем парите. Има много интересни въпроси и гледни точки около тази сделка, които ние следим много внимателно", категоричен беше Дончев.
Той коментира и предстоящите местни избори. По думите на вицепремиера е нормално всяка партия да си постави за цел победата и да спечели кметските постове на места, където досега не е печелила.
"Не е необходимо обаче да се печели навсякъде, защото би било подозрително. Интересното е, че няколко месеци преди местните избори започват да се подават многобройни сигнали срещу кметовете на различните населени места. Това явно е част от криворазбраната предизборна кампания в България. Повечето от сигналите са безумни, но ние сме длъжни да ги проверим, което води до задръстване на държавната машина.
Най-нормалното нещо е министрите да не участват в предизборната кампания. Не може в даден град един министър да обещава нещо, а 200 метра по нататък, друг да министър да обещава нещо съвсем друго. Би било нелепо и трябва да проявим държавническо поведение и мислене", категоричен беше вицепремиерът.