Третият бойкот на магазините не постигна желаното

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
15:43 / 28.02.2025
1344
След третия бойкот в четвъртък, големите търговски вериги не отчитат спад в оборотите си, съобщиха те за NOVA. Окончателните данни на Националната агенция за приходите сочат, че оборотът за 27 февруари е 27,4 млн. лева, а за 26 февруари е 25,3 млн. лв.

Най-голям спад беше отчетен след първата протестната акция на 13 февруари - с 28.8% или 7,9 млн. лева. Седмица по-късно, при втория бойкот, спадът беше с едва 4,4 на сто, което е 1,1 млн. лева.

Следващата седмица се очаква Министерството на земеделието на представи законопроектът, който ще скъси веригата на доставка на храните - от производителя до потребителя. Преди да бъдат внесени за гласуване в парламента, текстовете ще бъде обсъдени с браншовите организации на земеделските производители и с представителите на големите хранителни вериги.

Виж коментарите (1)

Още по темата (600):
15.04.2025 Шефката на КЗП Мария Филипова: Има разминавания между обявените цени на етикети и брошури, и цените, които плащат българите на касите!
03.04.2025 Цени на пазара: Връзка лук и по килограм домати и картофи – 40 лева
01.04.2025 Животновъдите: Браншът е системно "мачкан" от прекупвачите
29.03.2025 Пчелари: Държавата е тази, която трябва да се погрижи за оцеляването на
сектора
29.03.2025 Производители казаха какво оскъпява българското сирене
29.03.2025 Продавач: Една маруля, връзка магданоз, репички, 1 връзка пресен лук и 1 краставица ви излиза около 7 лева - за една салата
Още новини от Национални новини:
Голяма фабрика обяви масово съкращение на работниците си, изнася ...
Шкварек: Кой ще плаче за нас, когато банката ни вземе жилището и ...
Засилени мерки по пътищата преди Великден: Ще се следи за нарушен...
Енергиен експерт: Решението България да не продава 2-та реактора ...
Костадин Костадинов: Правителството, което ни управлява, е на Пее...
Нов сюжет в делото Дебора. Георги ще съди Дебора?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).