Урсула фон дер Лайен пристигна в София 

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
23:02 / 30.09.2022
932
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен пристигна днес в София по повод предстоящото въвеждане в експлоатация на междусистемната газова връзка Гърция-България, съобщават от Фейсбук страницата на Европейската комисия в България. Тя беше посрещната от Цветан Кюланов, и.д. ръководител на Представителството на Европейската комисия в България.

Интерконекторът, който свързва газопреносните мрежи на двете държави и осигурява ключов за енергийната диверсификация на България достъп до Южния газов коридор и до редица нови източници на природен газ, ще заработи официално от 1-ви октомври.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Премиерът Желязков: Над 2% са разходите за отбрана през тази годи...
Брендо получи над 10 г. затвор за престъпления по дела в три държ...
Нови правила за колите: Затягат някои мерки, има и доста други пр...
Правосъдният министър: Новите членове на ВСС ще се избират с харт...
Добра новина за цената на газа от следващия месец?
Шефът на Инспекцията по труда: Работодателят е длъжен да направи ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).