Владимир Чуков: Децата на загиналия българин в Газа трябва да разберат кой е убил баща им

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
19:31 / 25.03.2025
786
Децата на загиналия българин в Газа Марин Маринов трябва да разберат кой е убил баща им. Те имат права, които трябва да бъдат защитени от българското МВнР. Това коментира международният анализатор проф. Владимир Чуков в ефира на NOVA NEWS. 

На пресконференция от ООН обявиха, че снаряд от израелски танк е убил българина. Българското посолство на Израел у нас реагира остро и нарече твърдението "поредната клевета".

"Взаимовръзките между ООН и Израел са лоши още преди случая с убития наш сънародник", подчерта проф. Чуков.

Той коментира и срещата между представители на САЩ и Украйна в Рияд.

"Докато няма официална позиция както на едната, така и на другата страна, не можем да кажем каквото и да било", добави проф. Чуков.

По отношение на протестите в Турция след ареста на кмета на Истанбул, международният анализатор обясни, че именно Екрем Имамоглу вероятно има най-големи шансове да детронира Реджеп Тайип Ердоган от президентския пост.

"Имамоглу събира двата много сериозни електорални блока – опозиционната и светска ататюркска Народнорепубликанска партия и кюрдите. Благодарение на кюрдите той три пъти спечели кметския пост в Истанбул. Истанбул не е Турция, но кюрдите подкрепят Имамоглу дори и в техните си райони", посочи проф. Чуков.

Международният анализатор добави, че Европейският съюз и много лидери на страни членки подкрепят Имамоглу и осъждат задържането му.

Виж коментарите (0)

Още по темата (429):
29.03.2025 Георги Милков: Израел ни пробута брутални версии за смъртта на Марин
Маринов
28.03.2025 Външният министър: Подкрепяме арабския план за реконструкция на Газа
27.03.2025 Радев за убития в Газа кап. Маринов: Не може позицията на правителството да разчита на информация от страна, която е част от конфликта
25.03.2025 Известен адвокат сезира Сарафов за убийството на капитан Маринов от ООН в
Газа
25.03.2025 МВнР: Дълбоко сме обезпокоени от изявлението на ООН за смъртта на Марин
Маринов
25.03.2025 Израел отхвърли обвиненията за смъртта на Марин Маринов в Газа: "Това е поредната неоснователна клевета"
Още новини от Национални новини:
"Пирогов": Все още има опасност за живота на пострадалите от траг...
Близо 2 млн. лева е струвала на бюджета Държавната петролна компа...
Тежка катастрофа затвори пътя между Банско и Добринище! Има загин...
След 15 години "суша": Авиационната медицина се възражда, лекари ...
Площта на горите в ЕС е нараснала с 8,3 милиона хектара от 2000-а...
Полицията в Стара Загора разследва убийство на 80-годишен мъж


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).