Възможно ли е да се стигне до недостиг на медицински консумативи заради пандемията?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:50 / 31.07.2020
3336
Европейският съюз предупреди държавите членки за опасност от недостиг на спринцовки, марли и защитни средства, необходими за евентуално масово ваксиниране срещу Ковид-19, и ги призова да обмислят съвместно снабдяване, предаде Ройтерс, като се позова на документ на ЕС, съобщава БТА.

Общността също така призова страните членки да обмислят съвместно закупуване на повече ваксини срещу грип и да увеличат броя на ваксинираните хора, за да намалят риска от едновременно разпространение на грип и коронавирус през есента. "Когато бъдат разработени, ваксините срещу Ковид-19 може да бъдат без спринцовки и други материали", каза Европейската комисия на здравни експерти от страните членки на среща миналата седмица, показва доклад на нейната интернет страница.

"Може да има недостиг", предупреди тя и отправи запитване към страните за техните запаси от спринцовки, марли, спирт и лични предпазни средства като маски. Според документа ЕК е призовала държавите от ЕС да обмислят съвместно снабдяване, а Италия и Нидерландия са проявили интерес. Комисията също така е казала на срещата, че е отправила запитване към производителите на ваксини дали има наличност от допълнителни ваксини срещу грип. Държавите членки са били поканени до 24 юли да кажат дали се интересуват от съвместно закупуване на ваксини срещу грип.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15113):
12.02.2025 Нито една област вече не е в грипна епидемия
11.02.2025 Край с грипната епидемия засега
11.02.2025 Тодор Кантарджиев: Не сме закрили грипната епидемия! През втората десетдневка на февруари нещата се пречупват
08.02.2025 Лекар каза кога идват усложненията от грипа и предупреди българите: Не трябва да се сваля температура до 38 градуса!
07.02.2025 Отминава ли грипната вълна във Варна, вижте колко са новозаболелите
06.02.2025 Димитър Маринов: Няма да има недостиг на лекарства, ако хората не се презапасяват и не се крият медикаментите по складовете 
Още новини от Национални новини:
Проф. Огнян Герджиков: Непрекъснато люшкане от една посока в друг...
Андрей Ковачев: Срещата между САЩ и Русия по въпросите за войната...
След фотофиниш: Атанас Зафиров е новият председател на БСП
Министър Георгиев: Азербайджан е надежден стратегически партньор ...
Meteo Bulgaria: Три дни нонстоп снеговалеж, ще натрупа 30 см
Вадят София от Югозападния регион – какво ще бъде новото районира...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).