Възстановиха движението на влакове и по двете релсови линии София - Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:21 / 21.07.2011
1576
В 5, 05 тази сутрин е възстановено движението на влаковете в междугарието Лесичери - Ресен, където снощи се запали бързият влак София - Варна. В резултат на пожара изгоряха локомотива и два от петте вагона на композицията, а пътниците бяха извозени до гарите Павликени и Горна Оряховица.

В момента движението на влакове в участъка на инцидента се извършва с ограничена скорост. През нощта движението се извършваше само по единия железен път в участъка, заради блокирането на втория път от изгорелите машини, съобщиха от пресцентъра на БДЖ.

Около полунощ започна изтеглянето им от релсите.

Локомотивът, откъдето тръгна пожарът заради повреда във вентилаторната система, е откаран в Локомотивно депо- Горна Оряховица, а двата изгорели вагона - във вагонноремонтен цех.

Източник: Дарик


Виж коментарите (0)

Още по темата (4):
22.07.2011 Охлаждащ вентилатор причинил пожара във влака София - Варна
22.07.2011 Предлагат полицаите от изгорелия влак София - Варна за награда
21.07.2011 И гръмотевична буря спря принудително горелия влак София - Варна
20.07.2011 Влакът София- Варна се запали в движение
Още новини от Национални новини:
Калин Стоянов: По моя сигнал прокуратурата събра доказателства за...
Много лоша новина за цените на жилищата след влизането ни в Евроз...
Петър Хубчев за най-тежката битка за живота си: Моля се всеки ден...
Преосмислят тежестта на осигурителния стаж – който внася повече, ...
Потребител: Месото мирише меко казано на мърша, също така е лепка...
Година след смъртта на Елка Тодорова на зъболекарския стол в Благ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).