Заловиха 35 пистолета на българо-турската граница в транзитен микробус за Германия

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:14 / 18.11.2022
847
Шофьор на микробус, пътувал транзитно към Германия, е опитал за премине  българо-турската граница с 35 пистолета.  Микробусът превозвал мебели от Турция за Германия. Шофьорът е с  двойно гражданство – българско и турско, каза Георги Господинов,  началник на Митнически пункт "Капитан Андреево", цитиран от NOVA.

Самоделните пистолети  са открити в кухини около двигателя, под капака и в лявата врата на превозното средство на влизане у нас от Турция, уточнява Господинов.

"Бойните оръжия подлежат  на разрешителен режим, а подобни оръжия без регистрация се използвали от членове на банди за разпространение на наркотици. Експертите казват, че едно такова самоделно оръжие е годно за повече от 20 изстрела, като най-често  наркопласьорите разчиствали сметки с подобни оръжия", уточни началникът на митническия пункт "Капитан Андреево".

Водачът на микробуса признал, че срещу пари приел да превози пистолетите, става ясно то думите на Господинов.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Божидар Божанов и Ивайло Мирчев са новите лидери на "Да,България"...
Надежда Йорданова и Елисавета Белобрадова се оттеглиха от лидерск...
Бойко Борисов се срещна с Доналд Тръмп-младши
"Да, България" ще има двама лидери
Дете пострада при инцидент с неукрепена сцена на "Панаир на Добро...
Христо Стоичков подари историческите обувки от САЩ'94 на Божинкат...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).