Заместник-министърът на отбраната Радостин Илиев се срещна с помощник-генералния секретар на НАТО

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:54
240
Заместник-министърът на отбраната Радостин Илиев проведе среща днес, 12 март 2025 г., с помощник-генералния секретар на НАТО по изпълнителен мениджмънт Карло Боргини. В контекста на ефективното адаптиране на Алианса и неговите структури към новата среда на сигурност, основен акцент по време на проведената среща беше поставен върху най-актуалните теми, свързани с приоритетите на Алианса в областта на управлението на човешките ресурси.

По време на срещата заместник-министър Илиев приветства приетата през миналата година Стратегия за човешките ресурси на НАТО (2024 - 2030). Той подчерта, че тя е добра основа за постигане на адаптация на структурите на Алианса към новите предизвикателства чрез модернизация на процесите и постигането на справедливо представяне на всички съюзници. Той отбеляза увеличения брой български граждани, назначени на работа в Международния секретариат на НАТО, съставляващи 1,2 % от общия брой служители и изрази надежда за запазване на положителната тенденция и постигане на по-високо представителство на страната ни.

Заместник-министърът на отбраната изрази признателност към личните усилия и ангажираността на Карло Боргини за постигане на целите, заложени в Стратегията, и по-конкретно за осигуряването на справедливо и балансирано географско разпределение на експертните позиции между всички съюзници в Алианса. Той високо оцени предприети мерки за повишаване на осведомеността и подготовката на кандидатите.

Посещението в София на помощник-генералния секретар на НАТО по изпълнителен мениджмънт Карло Боргини има за цел да повиши информираността сред българската експертна общност относно възможностите за заемане на позиции в структурите на НАТО, както и подготовката за процеса на кандидатстване.

Възможностите за кариерно развитие в НАТО бяха представени от Карло Боргини на публична лекция пред слушатели и гости във Военната академия "Г. С. Раковски“ по-късно през деня

Виж коментарите (0)

Още по темата (314):
12.03.2025 Премиерът беше в ГДБОП заради спецакцията в пунктовете за продажба на
горива
12.03.2025 Правителството с предложения към Радев за рокади във Военновъздушните сили
12.03.2025 Министърът на туризма: България има огромен потенциал
12.03.2025 Министър Генов разпореди засилване на превантивния контрол за опазване от пожари в защитените територии
12.03.2025 Желязков: Тече спецакция в пунктовете за продажба на горива
10.03.2025 Премиерът и временният посланик на САЩ обсъдиха стратегически теми
Още новини от Национални новини:
Николай Костов: Предлаганите от ПП-ДБ безплатни лекарства са осно...
Шефът на БЕХ каза какви са плюсовете за България от включването в...
Вдовицата на майор Терзиев към Николай Русев: През няколко трупа ...
Тошко Йорданов: Месец и нещо - мрак! Никакво решение, по-честно б...
Борислав Цеков: КС не може да занулява гласове в секции, в които ...
Енергийният министър с важни новини за OMV Petrom, NewMed Energy ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).